PCI-Express Wi-Fi alınır mı?

Dt_Mby

Hectopat
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarıma Wi-Fi almak istiyorum. 150 lira bütçem var acaba nasıl bir ürün almalıyım? PCI-Express Wi-Fi kartları alınır mı? Bildiğiniz bir ürün var mıdır? Online odaklı oyunlar oynuyorum ve sık indirme yapıyorum.

Hocam bunun kurulumu nasıl oluyor ve kaç günde elime ulaşır?

Arkadaşın attığı ürün fiyatına bakıldığında performansı gayet iyi gibi. Yalnız ürün açıklamasında AMD ile uyumlu değil yazılmış, doğru mu bu bilgi bilmiyorum ama sisteminiz AMD ise dikkat etmek de fayda var.

Kendimden örnek vermek gerekirse ben de yakın bir zamanda İnternet üzerinden WiFi kart aldım. Aldığım ürün ASUS PCE-AC68. Ama öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki bu ürünü ben N11 üzerinden 750 tlye aldım, şuan 800 tlye kadar yükselmiş. Sadece yurtdışında satılan bir model bu ama N11 de satan bir satıcı buldum. Kısaca bütçenizi baya aşıyor ama ürün tam anlamıyla online oyun için diyebilirim 45 MBPS internetten 43 mbps alıyorum, hem de ping değerleri mükemmel. Kablolu internete çok yakın performansı var. Ayrıca soğutma plakası sayesinde ısınınca İnternet hızında oynamalar olmuyor. Eğer orta fiyatta orta performans istiyorsanız TP-Link Archer T4E AC ürününü önerebilirim, özelliklerine göre fiyatı iyi. Soğutma plakası bunda da mevcut ve beamforming akıllı sinyal güçlendirme de var. Benim aldığım kart kadar olmasa da bu kart da online oyunlar için ideal düzeyde. Fiyatı ise 350 TL civarında. Ama derseniz ki ben bütçemi yükseltemem, öncelikle arkadaşın önerdiği ürünü tavsiye edebilirim. İkinci olarak TP-LINK TL-WN781ND modelini tavsiye ederim. Yalnız hem arkadaşın hem de benim bu önerdiğim modellerde soğutma plakası yok. Bu da uzun süreli oyun oynadığınızda ya da İnternet kullandığınızda kartın performansının düşmesi haliyle de pingin yükselmesi anlamına gelir. Siz de konuda online oyun oynadığınızı belirtmişsiniz, Online oyunlarda ping değeri bence önemli ama sizin verdiğiniz bütçe aralığında soğutma plakalı ürünler mevcut değil. Gerek benim gerek arkadaşın tavsiye ettiği ürünler işini görür ama tam verim alamazsın.

Arkadaşın attığı ürün fiyatına bakıldığında performansı gayet iyi gibi. Yalnız ürün açıklamasında AMD ile uyumlu değil yazılmış, doğru mu bu bilgi bilmiyorum ama sisteminiz AMD ise dikkat etmek de fayda var.

Kendimden örnek vermek gerekirse ben de yakın bir zamanda internet üzerinden Wi-Fi kart aldım. Aldığım ürün ASUS pce-AC68. ama öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki bu ürünü ben N11 üzerinden 750 TL'ye aldım, şu an 800 TL'ye kadar yükselmiş. Sadece yurtdışında satılan bir model bu ama N11'de satan bir satıcı buldum. Kısaca bütçenizi bayağı aşıyor ama ürün tam anlamıyla Online oyun için diyebilirim 45 Mbps internetten 43 Mbps alıyorum, hem de ping değerleri mükemmel. Kablolu internete çok yakın performansı var. Ayrıca soğutma plakası sayesinde ısınınca internet hızında oynamalar olmuyor. Eğer orta fiyatta orta performans istiyorsanız TP-Link Archer T4E AC ürününü önerebilirim, özelliklerine göre fiyatı iyi. Soğutma plakası bunda da mevcut ve beamforming akıllı sinyal güçlendirme de var. Benim aldığım kart kadar olmasa da bu kart da Online oyunlar için ideal düzeyde. Fiyatı ise 350 TL civarında. Ama derseniz ki ben bütçemi yükseltemem, öncelikle arkadaşın önerdiği ürünü tavsiye edebilirim. İkinci olarak TP-Link TL-WN781ND modelini tavsiye ederim. Yalnız hem arkadaşın hem de benim bu önerdiğim modellerde soğutma plakası yok. Bu da uzun süreli oyun oynadığınızda ya da internet kullandığınızda kartın performansının düşmesi haliyle de pingin yükselmesi anlamına gelir. Siz de konuda Online oyun oynadığınızı belirtmişsiniz, Online oyunlarda ping değeri bence önemli ama sizin verdiğiniz bütçe aralığında soğutma plakalı ürünler mevcut değil. Gerek benim gerek arkadaşın tavsiye ettiği ürünler işini görür ama tam verim alamazsın.

Hocam ne güzel yazmışsınız. Takdir ve teşekkür ederim. Bütçe kısmında ne yazık ki bütçem bu kadar. Son yazdıgınız TP-Link marka ürüne bakacağım. Isınma vesaire problem olursa da katlanmam gerekiyor anlaşılan.
Hocam ne güzel yazmışsınız. Takdir ve teşekkür ederim. Bütçe kısmında ne yazık ki bütçem bu kadar. Son yazdıgınız TP-Link marka ürüne bakacağım. Isınma vesaire problem olursa da katlanmam gerekiyor anlaşılan.

Bu sitede buldum bilmiyorum güvenilir midir alınır mı? Var mı bilgisi olan arkadaş.

Bu sitede buldum bilmiyorum güvenilir midir alınır mı? Var mı bilgisi olan arkadaş.

Rica ederim, biraz bilgim olan bir konuda size yardımcı olmak istedim.

Attığınız linkteki satıcının N11 mağazasından sipariş vermiştim ben de alırken. N11 mağazasından aldığımda bir sorun olmadı ama kendi sitesi güvenli değil deniliyor. Hatta forumda sanırım yasaklı. Kısaca paranızı boşa atmayın, riske girmeyin.

Boss bilişim yerine o ürünün aynısını hepsiburada üzerinden buldum. Hepsiburada en azından köklü, bilindik bir alışveriş sitesi.
Bu linkten ürüne ulaşabilirsiniz:

https://www.hepsiburada.com/tp-link...adaptor-p-BD303413?magaza=Hepsiburada&sayfa=1
Şimdi fark ettim de sizin dediğiniz model aynı serinin 2 antenli hali. Benim attığım linkteki ürün tek antenli versiyonu. Eğer 2 antenli versiyonunu alacaksanız. Webdenal sitesinde satılıyor. Benim bildiğim kadarıyla webdenal güvenilir bir site. Buyurun link:

TP-Link TL-WN881ND Wireless N PCI Express Adaptörü

Son düzenleme:
G.

Rica ederim, biraz bilgim olan bir konuda size yardımcı olmak istedim.

Attığınız linkteki satıcının N11 mağazasından sipariş vermiştim ben de alırken. N11 mağazasından aldığımda bir sorun olmadı ama kendi sitesi güvenli değil deniliyor. Hatta forumda sanırım yasaklı. Kısaca paranızı boşa atmayın, riske girmeyin.

Boss bilişim yerine o ürünün aynısını Hepsiburada üzerinden buldum. Hepsiburada en azından köklü, bilindik bir alışveriş sitesi.
Bu linkten ürüne ulaşabilirsiniz:

https://www.hepsiburada.com/tp-link...adaptor-p-BD303413?magaza=Hepsiburada&sayfa=1
Şimdi fark ettim de sizin dediğiniz model aynı serinin 2 antenli hali. Benim attığım linkteki ürün tek antenli versiyonu. Eğer 2 antenli versiyonunu alacaksanız. webdenal sitesinde satılıyor. Benim bildiğim kadarıyla webdenal güvenilir bir site. Buyurun link:

TP-Link TL-WN881ND Wireless N PCI Express Adaptörü

Hocam Gittigidiyor üzerınden sipariş verdim. Güvenmedim o siteye. İnşallah uyumluluk vesaire problem yaşamam.(İki antenli versiyon 150 küsur liraya.)İlginiz için tekrardan teşekkürler.

G.

Hocam Gittigidiyor üzerınden sipariş verdim. Güvenmedim o siteye. İnşallah uyumluluk vesaire problem yaşamam.

Gittigidiyor üzerinden sipariş vermeniz güzel olmuş bence de, bir sorun olacağını zannetmiyorum bu site üzerinde. Aynı şekilde uyumluluk problemi de yaşayacağınızı düşünmüyorum. Şimdiden hayırlı olsun diyorum, ürün elinize ulaştığında görüşlerinizi belirtirsiniz. Umarım memnun kalırsınız üründen, iyi günler diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı