qurqan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayar parça seneryosu şöyle; asus P8Z77-LE Plus anakart üzerine, intel i7-2700k işlemcisi ve Asus GTX 660Ti O.C. top ekran kartı ile Gskil Sniper 1600 MHz RAM'leri kurguladığımız sistemimizde, ekran kartını PCIe 1 slotuna takdığımızda, Link Speed X0 olarak çalışıyor ve ekrana görüntü vermiyor, fakat ekran kartımızı PCIe 2 slotuna takdığımızda görüntü veriyor, fakat X8 ile çalışıyor. Ben bu ekran kartını PCIe 1 slotunda x16'da kullanamam mı? PCIe 1 slotunun pinleri full dolu. PCIe 2 slotunun pinleri yarım dolu.

Not : Resimdeki görüntüyü ekran kartı PCIe 1'e takılı durumdai onboard'daki HDMI girişinden arıyorum.

20200111_071603.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gen ayarını AUTO yapınca ne oluyor?

Anakartın PCIe 1 yuvasında da arıza olabilir, farklı bir ekran kartını oraya takıp denedin mi?

BIOS güncellemesi yaptın mı?

s1.png

Gen ayarını AUTO yapınca ne oluyor?

Anakartın PCIe 1 yuvasında da arıza olabilir, farklı bir ekran kartını oraya takıp denedin mi?

BIOS güncellemesi yaptın mı?

Eki Görüntüle 484925
BIOS güncelledim, farklı ekran kartı takdığımda çalışıyor ve AUTO yapınca gene görüntü yok.

Ekran kartını görüyor ama çalıştıramıyor sanki sebebini anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet diyerek sorumu geçiştirdiğini düşünüyorum.

Bu çizdiğim yerdeki dirençlerden birisi arızalı olduğu zaman dediğin hatayı yapabiliyor, farklı bir çözüm bilmiyorum bence ekran kartında problem var.
Eki Görüntüle 485172

Bana yardımcı olmak için çabalayan birisini neden geçiştireyim ki bu düşünceye neden kapıldın anlamadım, soru cevap olarak gidiyoruz diye dedim farkındaysan iki forum yaptım dediğin gibi olabilir dirençlerin yerleri ikinci X8 deki yerde onların tamiri mümkün mü acaba?

İlk başlata ölçtür, tamir edilebilir bir şey, fakat ben o ekran kartına değmeyeceğini düşünüyorum çünkü işçilik için bile 100TL gibi bir ücret isteyebilir.
Peki Asus'a göndersem fabrikadan böyle geldiği anlaşılırsa garanti bittiği halde değişim yaparlar mı?
Sistemi Vatan Bilgisayar'dan toplamıştım ve o yıllara servis kayıtlarım var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı