pckolik.com açılışa özel indirimler

Çok pahalı. Gereksiz pahalı ve bu kadar parayı bilmediğim bir firmadan bilgisayar alarak harcamazdım açıkçası.
Neden pahalı olduğunu düşündünüz? Sistemdeki ekran kartı hariç diğer parçaların akakçe üzerinden en uygun fiyatlarını topladığımda ekran kartına 13,8k değer biçildiğini gördüm. Ekran kartının ilk çıkış fiyatına göre pahalı evet ama şuan yurtdışında bile 1,5k dolar kart. Firma hakkında araştırma yaptım. Youtube'da sdn gibi kanallar da paylaşmış. O konuda bi sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.

Neden pahalı olduğunu düşündünüz? Sistemdeki ekran kartı hariç diğer parçaların Akakçe üzerinden en uygun fiyatlarını topladığımda ekran kartına 13, 8K değer biçildiğini gördüm. Ekran kartının ilk çıkış fiyatına göre pahalı evet ama şu an yurt dışında bile 1, 5K dolar kart. Firma hakkında araştırma yaptım. YouTube'da SDN gibi kanallar da paylaşmış. O konuda bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.

Kullanılan ürünler fiyata göre çok düşük kalmış. 20.000 liralık bir sisteme giriş seviyesi bir anakart koymak olmaz. RAM'ler 3600 MHz olabilirdi. Soğutma zaten berbat, düzgün bir kule tipi soğutucu ya da sıvı soğutma almak mecburi. PSU kötü olmasa da bu bütçede düşük kalmış. Tek tek toplamak yerine farklı sitelerdeki hazır sistemlere bakabilirsiniz. Ekran kartına abanıp diğer bileşenleri kötü bırakmışlar. Sonuçta para sizin. Almak istiyorsanız sizi tutacak halim yok. Sadece tavsiye.

Son düzenleme:
Kullanılan ürünler fiyata göre çok düşük kalmış. 20.000 liralık bir sisteme giriş seviyesi bir anakart koymak olmaz. RAM'ler 3600 MHz olabilirdi. Soğutma zaten berbat, düzgün bir kule tipi soğutucu ya da sıvı soğutma almak mecburi. PSU kötü olmasa da bu bütçede düşük kalmış. Tek tek toplamak yerine farklı sitelerdeki hazır sistemlere bakabilirsiniz. Ekran kartına abanıp diğer bileşenleri kötü bırakmışlar. Sonuçta para sizin. Almak istiyorsanız sizi tutacak halim yok. Sadece tavsiye.
Öncelikle savunmak için yazmıyorum. Zaten sistemi satın aldım. Dürüst olarak konuşmak gerekirse, anakart bence giriş seviyesi sayılmaz. Orta-üst seviye denebilir. Ram’ler konusunda haklısınız daha iyi olabilirdi. Soğutucu da takviye gerekecek. Sistemin en önemli iki parçası işlemci, ekran kartı gayet üst seviye. Ben günlerdir araştırma içerisindeyim. Bir konum var belki denk gelmişsinizdir. Her türlü sistemi araştırdım. Her parçası iyi olan sıvı soğutucu 3060Ti bir sistem 18,5k’dan başlıyor. Özelleştirince 20k+’ya da 3060Ti sistem alabilirsiniz. Ben o kadar da kötü bir karar verdiğimi düşünmüyorum açıkçası. 3070Ti bir sistem için iyi bir fiyat daha iyi olabilirdi veya daha iyi ekipman olabilirdi ama fiyatına değmeyecek bir sistem kesinlikle değil.

Öncelikle savunmak için yazmıyorum. Zaten sistemi satın aldım. Dürüst olarak konuşmak gerekirse, anakart bence giriş seviyesi sayılmaz. Orta-üst seviye denebilir. Ram’ler konusunda haklısınız daha iyi olabilirdi. Soğutucu da takviye gerekecek. Sistemin en önemli iki parçası işlemci, ekran kartı gayet üst seviye. Ben günlerdir araştırma içerisindeyim. Bir konum var belki denk gelmişsinizdir. Her türlü sistemi araştırdım. Her parçası iyi olan sıvı soğutucu 3060Ti bir sistem 18,5k’dan başlıyor. Özelleştirince 20k+’ya da 3060Ti sistem alabilirsiniz. Ben o kadar da kötü bir karar verdiğimi düşünmüyorum açıkçası. 3070Ti bir sistem için iyi bir fiyat daha iyi olabilirdi veya daha iyi ekipman olabilirdi ama fiyatına değmeyecek bir sistem kesinlikle değil.
Giriş seviyesi olmasının sencesi bencesi yok ama. Pro serisi giriş seviyesidir, nokta. Kaliteli parçalardan oluşan 3060 Ti'lı bir sistemi böyle bir 3070 Ti'lı sisteme tercih ederdim açıkçası. Bana hayırlı olsun demek düşer. Dediğim gibi, paran sizin, karar da.

Giriş seviyesi olmasının sencesi bencesi yok ama. Pro serisi giriş seviyesidir, nokta. Kaliteli parçalardan oluşan 3060 Ti'lı bir sistemi böyle bir 3070 Ti'lı sisteme tercih ederdim açıkçası. Bana hayırlı olsun demek düşer. Dediğim gibi, paran sizin, karar da.
Teşekkürler.
Hocam siparişim iptal edildi. Büyük ihtimal stok sorunudur diye tahmin ediyorum. Bana tekrar düşünme fırsatı doğdu. Aşağıda açtığım konunun linki var. Size zahmet son sayfasına gidip son mesajımda belirttiğim sistemlerden hangisini beğendiğinizi benimle paylaşabilir misiniz? Başka bir sistem biliyorsanız da paylaşabilirsiniz.

R5 5600X-3060 Ti Hazır Sistem Rehberi ve Seçimi
Teşekkürler.

Hocam siparişim iptal edildi. Büyük ihtimal stok sorunudur diye tahmin ediyorum. Bana tekrar düşünme fırsatı doğdu. Aşağıda açtığım konunun linki var. Size zahmet son sayfasına gidip son mesajımda belirttiğim sistemlerden hangisini beğendiğinizi benimle paylaşabilir misiniz? Başka bir sistem biliyorsanız da paylaşabilirsiniz.

R5 5600X-3060 Ti Hazır Sistem Rehberi ve Seçimi
Tekrar hazırlanıyor kısmına döndü. Biraz kararsız kaldım ama sistemi değiştirmeyeceğim. Kararımı verdim. Teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleme:
Hazır sistemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle Flareon Oyun Bilgisayarı – Pckolik bu sistem hakkında?

Bak sistem toplayacaksan YouTube'dan Technopat, modartpc, PC hocası onlar uygun fiyata güzel sistemler ekliyor, İtopya, İncehesap, Sinerji, gaming.gen.tr, QP Bilişim bu yerlerde güzel sistemler olur uygun fiyata tabii Allah razı olsun dolar yükseldikçe fiyatlarda yükseliyor Ryzen 7 5800X alacağım ben 4 ay önce 3750 lira olan bu işlemci şu an 5.500 lirada geziyor ülkenin ekonomide çivisi çıkmış. 😂

Bak sistem toplayacaksan YouTube'dan Technopat, modartpc, PC hocası onlar uygun fiyata güzel sistemler ekliyor, İtopya, İncehesap, Sinerji, gaming.gen.tr, QP Bilişim bu yerlerde güzel sistemler olur uygun fiyata tabii Allah razı olsun dolar yükseldikçe fiyatlarda yükseliyor Ryzen 7 5800X alacağım ben 4 ay önce 3750 lira olan bu işlemci şu an 5.500 lirada geziyor ülkenin ekonomide çivisi çıkmış. 😂
Hocam valla bahsettiğim sistemi aldım. Hayırlısı olsun. Günlerdir bu sitelerin altını üstüne getirdim zaten. Piyasa çok kötü son dolar yükselişiyle hazır sistem fiyatları da arttı. Ben 3060Ti 5600X alacağım diye yola çıktım. Bu parçalarla sıvı soğutmalı iyi bir sistem dizmeye kalksan fiyat 18,5k oluyor. Biraz sağdan soldan kısarsan daha uyguna da getirirsin. Sadece 1-2 hafta öncesinde bile fiyatlar çok daha iyiydi. Şuan öyle aşırı uygun bir fiyat yok yani. Varsa da tek fanlı çift fanlı asus 3060ti mini gibi ekran kartları var sistemlerde. Sadece bu sitede 3070Ti karta denk geldim. Ne alırsam alayım taksitle alacağımdan 18,5k’lık sistemin aylık ödemesi ile 3070Ti’lı bu sistemin aylık ödemesi arasında 250 lira gibi bir fark var olduğunu gördüm. Bu devirde kolay kolay bi sistem toplamak zor olduğundan biraz vitesi arttırıp bunu aldım. Sistemin daha iyi olabilir dediğim yönleri de var ama fiyatı kesinlikle değmeyecek bir fiyat değil. Şuan sadece ekran kartı 18-19k görünüyor. Yurtdışında 1,5k dolar, tl olarak da 14,5tl yapıyor ki vergisiz hali. Sonumuz hayrolsun artık ne diyebilirim ki.

Geri
Yukarı