PCR testi can yakıyor mu?

chaoo

Hectopat
Makaleler
7
Arkadaşlar bende bazı durumlar başladı grip belirtileri, biraz boğazda acıma durumu, halsizlik bugün gitmedim okula ama yarın gideceğim ve herhangi bir belirti gösterenleri okulumuzun izolasyon odasına atıp PCR testi yaptırıyorlarmış PCR testi can yakar mı muhtemelen bana da PCR testi yapılacak.

Canını yakmaz ama vücudun refleks olarak irkilme veya kaçınma tepkisi verebilir. Kıpırdamdan dur 5 saniye sürmüyor. Geçmiş olsun.

İşim gereği haftada bir olmak durumundayım. Tabi yapan kişiyle değişiklik göstermekle beraber acı diye bir şey olmuyor, sadece çok değişik bir his. Korkup büyütmene gerek yok.

Ben de Cumartesi şehirlerarası yolculuk yapacağım otobüsle de PCR testi istiyorlarmış, konuyu görünce sormak istedim internette düzgün kaynak bulamadım. PCR testi dedikleri şu normal virüs testi değil mi? Hani burnumuza ağzımıza çubuk soktuları, farklı bir işlem var mı?

Ben de Cumartesi şehirlerarası yolculuk yapacağım otobüsle de PCR testi istiyorlarmış, konuyu görünce sormak istedim internette düzgün kaynak bulamadım. PCR testi dedikleri şu normal virüs testi değil mi? Hani burnumuza ağzımıza çubuk soktuları, farklı bir işlem var mı?
Evet o işlem. Önce boğazına sonra burnuna çubuğu sokuyor ve işlem bitiyor. 5-6 saniye falan sürer sürmez. Sonra sonuçları e-nabız üzerinden alabilirsin.

Evet o işlem. Önce boğazına sonra burnuna çubuğu sokuyor ve işlem bitiyor. 5-6 saniye falan sürer sürmez. Sonra sonuçları e-nabız üzerinden alabilirsin.
Zaten daha önce şüphelendiğimden Covid testi oldum da PCR diye nitelendirilince acaba başka ne yapılıyor diye soru düştü kafama. İnternete de bakıyorum 5-10 sayfa yazı yazıyor millet anlamıyorum şunu kısa ve öz şekilde belirtmek çok mu zor :D Ayrıca teşekkür ederim.

Geri
Yukarı