PC'ye 4 GB RAM takılabilir mi?

Anlaşılamayan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayara yeni 4 GB RAM takacağım fakat PC de şimdik 2 adet 2 GB'lik RAM var (PC all in One yani ben toplamadım) sadece 2 GB RAM mi takılıyor bilmiyorum nereden öğrenebilirim?

Anakart modelini öğrenin önce. CPU-Z uygulamasından Mainboard kısmında model yazan yerden bulabilirsiniz. Muhtemelen 2 slot vardır o da 2+2 olduğundan takamayabilirsiniz.

Anakart modelini öğrenin önce. CPU-Z uygulamasından mainboard kısmında model yazan yerden bulabilirsiniz. Muhtemelen 2 slot vardır o da 2+2 olduğundan takamayabilirsiniz.

1675175937886.png

Böyle kanka

Anakart modelini öğrenin önce. CPU-Z uygulamasından mainboard kısmında model yazan yerden bulabilirsiniz. Muhtemelen 2 slot vardır o da 2+2 olduğundan takamayabilirsiniz.

Hem de 4 yuva vardı herhalde

2 yuvanın daha boş olması gerekiyor sanırım. Bir tane 4 yerine 2 tane daha 2 tak 4 slotu da kullanmış olacaksın daha performanslı olur.

Anakartın maksimum 16 GB RAM kapasitesi var. Her bir slota 4 GB 1600 MHz RAM takabilirsin.

Teşekkürler ikinizede ama sanırım bir tane 4 GB RAM takacağım çünkü iki tane 2 GB pahalıya geliyor.

Geri
Yukarı