PC'ye neden güç gelmez?

Veli Şenel

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum çok büyük sebebi ne bilemiyorum. Sistemi şu şekilde topladım;
  • Anakart: B450M S2-h.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G.
  • RAM: Patriot radyatörlü Viper 3200 MHz DDR4 RAM.
  • Kasa ve PSU: FC-9235G.
Arkadaşlar Power tuşuna basınca sistem açılmıyordu sonra PCI-e kablosunu söktüm bütün fanlar döndü ve devam etti takınca çalışmıyor. Ben anakarttan olduğunu düşündüm yolladım anakartı görüntü alınmış BIOS Update edilmiş. Sonra yine çalışmadı bu sefer ben de işlemciyi yolladım ondan da görüntü alınmış. Statik elektrik olsa idi kasa çalışmazdı farklı PSU da denedim ama olmuyor neden olmuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendeki anakartta bir tane giriş var yalnız ekran kartı için ayrıca yok bir sorun yaratır mı?

Hocam bak sen direkt kasanın iç fotosunu at ben içine bakayım ona göre tarif edeyim sana.(Telefondan hızlı yazdığım için yazım kurallarına dikkat edemeyebiliyorum kusura bakmayın sürekli düzenle düğmesine basarak atıyorum mesaj.)

Anakart böyle abi işlemci şu an elimde değil gönderdiler şu an transfer merkezinde.

Dosya Ekleri

• 16064973762464750808397998680613.jpg
    16064973762464750808397998680613.jpg
    182,5 KB · Görüntüleme: 22
Mavi renkle gösterdiğim yere 8 pinlik üstünde CPU yazan kabloyu takacaksınız. Yeşil renkle gösterdiğim işlemcinin takıldığı yer kırmızı 24 pin sarı ekran kartının takıldığı yer bazılarını biliyorsunuz ama PSU'nuzda bulunan 8 pinlik PCI-e kablosunu CPU Power'in oraya takmayın.

Mavi renkle gösterdiğim yere 8 pinlik üstünde CPU yazan kabloyu takacaksınız. Yeşil renkle gösterdiğim işlemcinin takıldığı yer kırmızı 24 pin sarı ekran kartının takıldığı yer bazılarını biliyorsunuz ama PSU'nuzda bulunan 8 pinlik PCI-e kablosunu CPU Power'in oraya takmayın.

Ekran kartınız yoksa anakartın üstundeki girişlerden görüntü alacaksınız APU kullandığınız için.

Dosya Ekleri

• IMG-20201127-WA0012.jpg
    IMG-20201127-WA0012.jpg
    170,3 KB · Görüntüleme: 18
Vallahi haklıymışsın reis CPU Power kablosu içeride imiş hiç görmemiştim teşekkürler işlemci gelince deneyip sonucu buraya yazarım.

Rica ederim ne demek şimdiden söyleyeyim biz Frisby PSU önermiyoruz çünkü kaliteli değiller daha kaliteli bir PSU kullanmanı tavsiye ederim umarım yazdıklarımla sorunun çözülür iyi günlerde kullanmanı dilerim.

Geri
Yukarı