PC'ye takas ile Xbox One alınır mı?

ltachi

Hectopat
Arkadaşlar normalde ayrı alacaktım fakat vazgeçtim. Sistemim Athlon 3000G B350-A Prime HyperX Fury 4 GB RAM 3200MHz. Takas yapcağım konsol fat modeli. Oyun yok. Konsol ve bir kontrolcü sadece sizce takas etmeli miyim? Yaza doğru idarelik bir PC alacağım ödevlerimi, internette dolaşmayı onda oyun oynamayı Xbox'da yapmayı düşünüyorum. Birkaç sorum var;
1-Elimde VGA bir monitör var (1440x900) HDMI dönüştürücü ile kullandım eski ekran kartımda. Xbox'ta çalışır mı?
2-Xbox'ın arka tarafına hoparlör veya gamepade kulaklık takabileceğim bir yer var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar normalde ayrı alacaktım fakat vazgeçtim. Sistemim Athlon 3000G B350-A Prime HyperX Fury 4 GB RAM 3200MHz. Takas yapcağım konsol fat modeli. Oyun yok. Konsol ve bir kontrolcü sadece sizce takas etmeli miyim? Yaza doğru idarelik bir PC alacağım ödevlerimi, internette dolaşmayı onda oyun oynamayı Xbox'da yapmayı düşünüyorum. Birkaç sorum var;
1-Elimde VGA bir monitör var (1440x900) HDMI dönüştürücü ile kullandım eski ekran kartımda. Xbox'ta çalışır mı?
2-Xbox'ın arka tarafına hoparlör veya gamepade kulaklık takabileceğim bir yer var mı?

Bence takaslanır. Gamepad'i PC de kullanıyorum ve eğer kablolu kullanırsan kulaklık takılabiliyor. Konsolda belki kablolu kullanmaya gerek bile olmadan direk kulaklık takılıyordur PS4 de öyleydi. HDMI dönüştürücüler ile ben uzun süre PS4 kullandım kullabilirsiniz herhalde. Bazı dönüştürücüde fazladan bir USB girişi oluyor o girişe konsoldan güç çekiyor bu şekilde stabil bir görüntü veriyor. Alırsanız o tarz çeviricilerden alın yoksa çalışmaz. Konsolun sağlamlığından emin olun.

1- büyük ihtimalle çalışır HDMI ile.
2- kulaklık bağlamak için eğer jak ise direkt contorller da girişi var. USB içinde Xbox One S'te arkada ve önde birer tane USB girişi var. Arkada belki bir tane daha USB vardır emin değilim.

Xbox'ta oyun oynamak için Live Gold'a ihtiyacınız var. Fakat Fortnite, Apex gibi ücretsiz indirilen oyunlar Live Gold istemiyor. Forza Horizon 4 gibi paralı oyunlar Live Gold istiyor. Dediğiniz gibi idarelik PC alıp Xbox'ta oyun için kullanılabilir.

1- büyük ihtimalle çalışır HDMI ile.
2- kulaklık bağlamak için eğer jak ise direkt contorller da girişi var. USB içinde Xbox One S'te arkada ve önde birer tane USB girişi var. Arkada belki bir tane daha USB vardır emin değilim.

Xbox'ta oyun oynamak için Live Gold'a ihtiyacınız var. Fakat Fortnite, Apex gibi ücretsiz indirilen oyunlar Live Gold istemiyor. Forza Horizon 4 gibi paralı oyunlar Live Gold istiyor. Dediğiniz gibi idarelik PC alıp Xbox'ta oyun için kullanılabilir.
Yanlış bilgi vermeyin live Gold'suz sadece online oynayamaz offline oyunları istediği gibi oynayabilir(online oyundaki offline mod da dahil örn. FIFA 2021 kariyer)

Yanlış bilgi vermeyin sadece Online oynayamaz.

Fortnite, Apex gibi ücretsiz oyunlar son gelen güncellemeyle artık Live goldsuz oynanabiliyor.
Fifa, pes gibi ücretli oyunlar live gold istiyor.

Zaten Game Pass ile birlikte Gold gelmiyor mu?

Game Pass ayrı Live Gold ayrı. Game Pass'iniz bitince aldığınız oyunları oynayamıyorsunuz.Mesela ben live goldum varken ücretsiz oyun veriyordu. Aldım, live gold bitince oynayamadım.
Game Pass Ultimate sizin dediğiniz olabilir aylık 45 TL. Live Gold aylık 30 TL. Game Pass ne kadar tam bilmiyorum. Ultimate'in fiyatı Live Gold'la Game Pass'in arasında.

Fortnite, Apex gibi ücretsiz oyunlar son gelen güncellemeyle artık Live goldsuz oynanabiliyor.

Yani açıklamanız biraz yanlış olmuş sanki Xbox alınınca live almazsan ücretli oyunları oynayamazsın gibi olmuş.
Zaten Game Pass ile birlikte Gold gelmiyor mu?
Ultimate alırsan pass+Gold+EA play (ismini yanlış hatırlıyor olabilirim) normal alırsan sadece game pass.

Yani açıklamanız biraz yanlış olmuş sanki Xbox alınınca live almazsan ücretli oyunları oynayamazsın gibi olmuş.

Ultimate alırsan pass+Gold+EA play (ismini yanlış hatırlıyor olabilirim) normal alırsan sadece game pass.
Aslında doğru. Xboxta ücretli oyunlar var mesela. Fifa, Pes, Forza Horizon 4 gibi. Bunlar ücretli. Bu oyunlarda multiplayer oynayamazsınız, live gold gerekli. Ama Fortnite, apex gibi indirmesi ücretsiz oyunlar live gold istemiyor.

Aslında doğru. Xboxta ücretli oyunlar var mesela. Fifa, Pes, Forza Horizon 4 gibi. Bunlar ücretli. Bu oyunlarda multiplayer oynayamazsınız, live gold gerekli. Ama Fortnite, apex gibi indirmesi ücretsiz oyunlar live gold istemiyor.
İşte bende sizi desteklercesine konuşuyorum ama eksik anlatmışsınız. Forzayı alınca Gold almadan oyuna bile giremezsine çıkıyor sizin yazdığınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı