PC'yi güç düğmesine basılı tutarak kapatmak zararlı mıdır?

Caner2532

Femtopat
PC'yi 2 kere güç düğmesine basılı tutarak kapattım çünkü monitörüm yok. Çalışıyor mu diye denemek istedim. Sizce zarar görmüş müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tuşuna basarak kapatma zararlı bir şey olmasaydı Windows'un kendisinin içinde "bilgisayarı kapat" diye bir seçenek olur muydu sizce? Sistemden ani olarak çat diye elektriği kesiyorsunuz bu bir. İkincisi Windows arka planda henüz bir işlem yapıyor olabilir ve siz bunu yarıda keserseniz çeşitli hatalarla karşılaşmanız muhtemel. O yüzden başlat çubuğundan kapatın her zaman.

Bir zararı olsa böyle bir özellik koymazlardır bunu epeyce yaptım bir zararını görmedim ama bilen dostlarımızdan tavsiyelere açığım belki bir zararı vardır. Dediğim gibi ben bir zararını görmedim zararlı olduğunu da düşünmüyorum.

O özelliğin sebebi sanırım PC çöktüğü zaman kapatmak için çünkü ben hep öyle kullanıyorum😃
Ayrıca öyle yapmak hard diske zarar veriyor diye duymuştum.

Güç tuşuna basarak kapatma zararlı bir şey olmasaydı Windows'un kendisinin içinde "bilgisayarı kapat" diye bir seçenek olur muydu sizce? Sistemden ani olarak çat diye elektriği kesiyorsunuz bu bir. İkincisi Windows arka planda henüz bir işlem yapıyor olabilir ve siz bunu yarıda keserseniz çeşitli hatalarla karşılaşmanız muhtemel. O yüzden başlat çubuğundan kapatın her zaman.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı