Bilgisayarı kasadaki tuşa basılı tutarak kapatmak zararlı mı?

PaRaDoKs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha az önce bir durum olduğu için bilgisayarı kasanın güç butonuna 2-3 saniye basılı tutarak kapattım. Bu olay 1 ya da 2 kere oldu internette uzun vadede zararlı olduğu söyleniyor fakat siz değerli forum üyelerinin de fikrini almak isterim.

Arkadaşlar daha az önce bir durum olduğu için bilgisayarı kasanın güç butonuna 2-3 saniye basılı tutarak kapattım. Bu olay 1 ya da 2 kere oldu internette uzun vadede zararlı olduğu söyleniyor fakat siz değerli forum üyelerinin de fikrini almak isterim.
1,2 kereden birşey olcağını sanmıyorum.

Birkaç kereden veya zorunlu kaldığınız zamanlarda yapmanızda çok bir sakınca yok ama sürekli yapmayın, sistemin aniden gücünü kesiyorsunuz sonuçta. Dediğim gibi mecbur kaldığınız durumlarda birkaç kere yapmanızda yüksek ihtimalle problem olmaz. Garantisi yok.

Sistemi bozabilirsin. Normal bir şekilde başlangıc ekranından kapatmanı tavsiye ederim. Nadir durumlarda bir kere mahsus olmak üzere ya da 2 kere kullanabilirsin ama normal kapatma yöntemi değil. Sistem bozulabilir.

Hep yapmamaya özen gösterin, benim gibi BIOS’u bricklemeyin.

Zaten düğmeye basılı tutunca yine normal bir şekilde Windows'un kapama tuşuna atıyor ve kapatıyor, bir problem olmaz. Normal kapatma gibi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı