PC'yi HDMI ile TV'ye Bağlayıp Film İzlerken Takılma Sorunu

Shocovate

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.

Problemim konuda belirttiğim gibi PC, TV'ye HDMI ile bağlı. Film izlerken ara ara gerçekleşen takılmalar ve titremeler yaşıyorum. Bunun sebebi acaba nedir? Hangi ayarları değiştirmem gerek? PC'yi TV'ye bağlamadan monitör üzerinde aynı filmi aynı video player ile açtığımda takılma olmadan izleyebiliyorum. Aynı şekilde film dosyasını, USB ile TV'ye bağladığımda da gayet güzel takılmadan izleyebiliyorum. Sorunum sadece PC'den TV'ye bağlı ekranda film açtığımda ufak takılmalar ve titremelerin mevcut olması. TV görüntü ayarım ''Canlı modu''. PC özellikleri yeterli olduğunu düşünüyorum. I7 6700K işlemci ve GTX 1060 ekran kartı sahibiyim. Video oynatıcım MPC-HC + K-Lite Codec Pack. TV'den oyun oynarken herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Oyun geçişlerinde ve videolarında bir problem olmuyor ve oyun oynayacağım zaman görüntüyü ''oyun modu''na alıyorum. Sorunumu acaba nasıl çözebilirim?

TV modeli : LG 55UJ630V

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorunu ben de GS43VR laptopum ve Philips televizyonum ile yaşıyorum. İster meyda oynatıcı, isterse de tarayıcı üzerinden Netflix olsun, görüntü takılıyor. Sebebini de maalesef çözemedim. Öyle ki, Toms Hardware forumlarında çözülmediği halde konu başlığını çözüldü diye yazmışlar, girip küfür ettim çözüm olmadığı için, banladı geri zekalılar.

Sorunun HDCP kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Belki TV'ye bir Firmware güncellemesi yapmak işe yarayabilir.

Yakın zamanda tekrar denerim ama değişiklik olduğunu sanmıyorum. NVIDIA sürücüsü kaynaklı da olabilir diyeceğim ama benim laptopta çıkış Intel'den geçiyor...

İlginize teşekkür ederim. Herhangi bir gelişme olursa bildirirseniz çok mutlu olurum. Sorunu çözmek için bakmadığım yabancı site kalmadı. Maalesef hala çözüme ulaşamadım. K-Lite Codec Pack Lav Filters ayarlarını denedim. NVIDIA denetim masası üzerinden ayarlamalar yaptım ama sorunuma çözüm olmadı. Televizyon üzerinde ise yazılımı kontrol ettim, güncel durumda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı