PC'yi̇ Kapatırken mavi ekran

Ya bir Allah'ın kulu yardım etmeyecek mi arkadaşlar? Bu site neden kuruldu o zaman?
Mavi ekran yedim minidump dosyasını koydum buraya. @Recep Baltaş hocam size çekmemiş kimse. Herkes sizin gibi yardım etmeye mailli değil. Her sorana da lafta elhamdülillah müslümanız diyoruz.

@darthnorth bilgisayar sadece kapanırken ve bir kere de oyunu açmaya çalışınca yaptı. Toplam 3 4 kez 3'ü bilgisayarı kapatırken yaptı. Minidump dosyasını koydum. 2004 sürümden önce de vardı.

@darthnorth bilgisayar sadece kapanırken ve bir kere de oyunu açmaya çalışınca yaptı. Toplam 3 4 kez 3'ü bilgisayarı kapatırken yaptı. Minidump dosyasını koydum. 2004 sürümden önce de vardı.

.

Kendiniz de bakabilirsiniz aslında şu an çıkacağım için bakamayacağım, hata kodunu paylaşırsanız birlikte çözüm bulmaya çalışabiliriz. Bazen bir Wi-Fi sürücüsü, Bluetooth sürücüsü bile mavi ekrana sebebiyet verebiliyor. Anakart sağlayıcısının sitesinden yüklü sürücülerin güncel versiyonlarını yüklemeyi dener misiniz? Attığım örnekte mesela soruna klavye sürücüsü sebep olmuş :)

1593529947046.png

1593529997245.png

Son zamanlarda hata veren ses kartı cızırtı elektrik kesintisi vb şeyler yaşadıysan sebebi bunlardan biri olabilir.

Eski bir Laptop'um var ve sürekli aynı hatayı alıyorum sonunda sorunun HDD olduğunu öğrendim ve değiştirdim. Biraz kurcalaman gerek.

@darthnorth hata kodu critical process died gibi bir hata koduydu hepsi. Acaba bana ne zaman dönebilirsiniz? Çıkacağım dediniz ama minidumpa bakabilir misiniz siz?

.

Şunu dener misin? Daha sonrasında BIOS'a girip load Default'a geç, eğer UEFI Windows kurulumu yaptıysan tekrar başlattığında UEFI seçip tekrar başlat, BIOS güncel değilse güncelle, her şeyi yaptıktan sonra Memtest yap, bir şey RAM'e büyük ihtimal hata verdiriyor, clean Boot denemek lazım. Dayanamadım döndüm açtım baktım. Fakat attığın dosya bana bir sürü şeyi açtı, spesifik olarak aldığın bir hatayı değil, hepsini ayıklayamadım.

Geri
Yukarı