PC'yi satıp PS5 almak mantıklı mı?

mofrivia

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar
Ekran kartsız bir PC var. Ekipmanlarını daha yeni aldım Amazon'dan. İstersem iade edebilirim. Tüm her şeyi satarsam monitör hariç 10k para yapıyor. Bunun 6K'sını PS5 Digital Edition, 4K'sını PC almak mantıklı mı? Daha ekran kartım ve M.2 SSD de yok, bütçem 2350₺ ama bu fiyatlara ekran kartı yok. Bu arada 10k para bu 2350₺ ile birlikte ediyor. Benim düşüncem PS5'den yüksek grafikli RDR2, GoW gibi oyunları Ultra ayarda RTX oynamak. Bu kalan 2350₺ ile RTX alamayacağım için daha mantıklı geliyor. Kalan 4K para ile de LoL, CS:GO, Valorant, Skyrim tarzı PS5'de oynayamayacağım oyunları oynamak. PC'de oynamak. Sizce ne yapmalıyım? Çok kararsızım. Altta PC özelliklerini belirtiyorum;

Ryzen 5 3600 işlemci
MSI B450 Tomahawk Max anakart
G.Skill Trident Z Neo 8x2 16 GB CL16 3600MHz ARGB RAM.
Cooler Master H500 ARGB kasa.
Cooler Master 750W 80+ bronz V2 PSU.
WD Red 2.0TB HDD.
SteelSeries Apex 5 klavye
SteelSeries Arctis 5 kulaklık
SteelSeries Rival 3 mouse
SteelSeries QCK Edge medium mouse pad
Logitech S120 hoparlör.

Hocam, PS5 olur. Kalan parayla da APU sistem alabilirsiniz. Çift kanal RAM ile Rekabetçi oyunları rahatlıkla oynatır. Dediğiniz gibi bu aralar uygun fiyatlı ekran kartı yok.

PS5'te az sayıda birikmiş oyunu uygun fiyatla oynadıktan sonra yeni çıkacak oyunlar özellikle de dijital cihaz için pahalı olacak. Bence zorlayabiliyorsanız bütçenizi diskli versiyon alın. Çünkü aldığınız PC güçsüz olacağı için yeni çıkan birçok oyunu (AC Valhalla vs mesela) orada oynamak isteyeceksiniz gibi.

Eğer öyle her çıkan AAA oyunu oynamam ben, az sayıda oyun oynuyorum diyorsanız PS'nin exclusiveleri sizi çok mutlu eder zaten.

Şu dönemde bence saçma olur çünkü daha düzgün oyun bile yok PS5 için, aldığınızda en az 1-2 sene oyun çıkmasını beklemeniz lazım.

Geri
Yukarı