Ped ücretsiz olmalı mı?

Vergi konusunda katılıyorum, temel ihtiyaçsa su da ücretsiz olmalı. Bunlar israfa yol açar ve devlet üzerinden yük oluşturur.

Ortada bir devlet olsa insanların temel yaşam ihtiyaçlarını zaten ücretsiz, daha doğrusu vergilerden sağlayabilirdi.

Saçma sapan bir dayanak, bu hatayı yapacağima bu hatayı yaparım demekle aynı.
Kadınlara niye ayrılıyor, bize de ayrılsın?

Hocam kronik bir hastalığın olduğu zaman devlet ilaç masrafını karşılıyor mu? O zaman kanser hastalarının ekstra ilaç masrafları da benim sigorta paramdan kesiliyor karşılanmasın.

Ortada bir devlet olsa insanların temel yaşam ihtiyaçlarını zaten ücretsiz, daha doğrusu vergilerden sağlayabilirdi.

Hocam kronik bir hastalığın olduğu zaman devlet ilaç masrafını karşılıyor mu? O zaman kanser hastalarının ekstra ilaç masrafları da benim sigorta paramdan kesiliyor karşılanmasın.
Bir kadın kendi ped masrafını kendisi karşılayamıyorsa devlet karşılar hocam zaten merak etmeyin onu.
Kanser tedavisi gibi şeyler çok masraflı şeyler, aynı kefeye koyamayız. Her cinsiyetin kendine özgü bakımları ve ihtiyaçları var. Bunları kişi kendisi karşilayabilir, karşılayamıyorsa karşılasın devlet zaten.

Hiçbir şey ücretsiz olmamalı. Bunlar vergiyle bizden zaten çıkıyor. Üstüne insanlar bedava olduğu için israf edecek bunu söylüyorum. Devletin durumu olsa bile asla destek vermiyorum bir şeyin bedava olmasına.

Bunların dışında olaraktan devlet bedava dağıttığı için bu alanda tekelleşir, bu kimsenin istemeyeceği bir şeydir eminim ki.

Bu konuda vergi düzenlemesine katılıyorum, devletin üstünde yük de oluşturmaz. İsraf da olmaz.

Geri
Yukarı