Pedalsız direksiyon seti kullanılır mı?

aflowe

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorum basit. Pedalları olmayan bir direksiyon setim var. Sizce bu direksiyon setini bilgisayara bağlayıp gaz ve freni direksiyon üzerindeki başka bir tuşa atarsak kullanabilir miyiz? Basitçe Assetto Corsa oynayacağım.

Merhaba arkadaşlar, sorum basit. Pedalları olmayan bir direksiyon setim var. Sizce bu direksiyon setini bilgisayara bağlayıp gaz ve freni direksiyon üzerindeki başka bir tuşa atarsak kullanabilir miyiz? Basitçe Assetto Corsa oynayacağım.
Direksiyonda analog bölümü varsa hız ayarı yapılabilir ve oynanabilir. Aksi hâlde sadece tuşa basıp gaz vermek keyif vermeyebilir çünkü tuşa basınca gaz verme basmayınca durma eylemi gerçekleşiyor.

Zamanında tek pedalı bozulmuş 90 derece direksiyon setinde ETS 2 ve Assetto Corsa oynamışlığım vardı. Direksiyon 90 derece olduğu için gaz ve/veya freni direksiyon üzerindeki tuşlara atayıp orta halli bir oyun deneyimi elde etmiştim. Derecesi yüksekse problem çıkarabilir, onun haricinde oyuna ve tarza göre yine oynanabilir bir deneyim sunabiliyor.

Direksiyonda analog bölümü varsa hız ayarı yapılabilir ve oynanabilir. Aksi hâlde sadece tuşa basıp gaz vermek keyif vermeyebilir çünkü tuşa basınca gaz verme basmayınca durma eylemi gerçekleşiyor.

Peki direksiyon setinin yanına bir de fare yardımı ile gaz ve fren pedalları yapabilir miyim? Yani fare ayağımın altında olacak ve direksiyondan yön verip aynı zamanda farenin sağ ve sol tıkı ile gaz verebilir miyim? Fareyi bir kutunun içine koyup basitçe bir gaz pedal yapacağım yani. Burada bilemediğim şey aynı anda hem fare hem de direksiyon ile oynanır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı