Pegasus çalışanlarının yaptığı saygısızlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ortada alenen bir suç var, diğer suçlara ceza verilmemesi bu suçu meşru kılmıyor. Elbette ki ben de işlenen bütün suçların objektif bir şekilde değerlendirilip gereken cezasının verilmesini isterdim ancak maalesef ülkemizde işler böyle yürümüyor. Tacizcilere ceza verilmiyor, o yüzden bunlara da ceza verilmesin demek çok ahmakça bir bakış açısı. Ayrıca şirketler çalışanlarının eylemlerinden sorumludur. Günümüz dünyasında birçok şirket çalışanlarını sosyal hayatında yaptığı yanlışlardan dolayı çıkarmaktadır ve çıkarmaya da devam etmektedir. Senin çalışanın tacizci çıkacak ve sen de şirket olarak "amaan boş ver, devlet cezasını verirse verir vermezse vermez, benlik bir şey yok" diyeceksin öyle mi? Yok öyle bir şey. Günümüzde dünya'nın en büyük şirketleri taciz vb sebeplerden dolayı yönetim ekibindeki insanları bile kovuyor.

Dediğin cezalar taciz vs. için gerekli ama bu paylaşım işten kovmak için geçerli bir neden değil.

Dediğin cezalar taciz vs. için gerekli ama bu paylaşım işten kovmak için geçerli bir neden değil.
Bal gibi de geçerli bir neden. Birisi çıkıp 10 Kasım'da avanak bir yüz ifadesiyle "teşekkürler atam, sayende bugünde arkadaşlarla buluşup iki rakı patlattık" dese zoruna gitmez mi? Benim gider. Hatta başta sen ve senin gibi bu elemanı savunanlarda böyle bir paylaşım yapan kişiye tepkisini koyardı.

Mustafa Kemal'le dalga geçilseydi ortalığı birbirine katıp o kişinin işten attırılmasını, kirada oturuyorsa evinden bile attırılmasını isteyecekler gelmişler İslam'la/Müslümanlar'la dalga geçenlerin kendi aralarında eğlendiğini, cezaya gerek olmadığını söylüyor.

Bal gibi de geçerli bir neden. Birisi çıkıp 10 Kasım'da avanak bir yüz ifadesiyle "teşekkürler atam, sayende bugünde arkadaşlarla buluşup iki rakı patlattık" dese zoruna gitmez mi? Benim gider. Hatta başta sen ve senin gibi bu elemanı savunanlarda böyle bir paylaşım yapan kişiye tepkisini koyardı.
Anca laf geveliyorsunuz ağzınızda Atatürk şimdi ne alaka? Aklınızda ki kalıplardan kurtulun artık! Ayrıca mesajınızda suç demişsiniz ne suçu diye sordum görmezden gelmişsin. Ne suçu bu?

Saçmalık. Olayın pegasus ile ilgisi bile yok, evet dalga geçmeleri yanlış ama bu işten kovulmaları için yeterli bir neden değil sonuçta fotoğrafta olayı firmaya bağlayacak herhangi bir pegasus logosu vs. yok. O duyarcılar malum partideki birinin arabada kokain çekerken ki videosu çıktığı zaman neredeydiler? Sen Müslüman olmayanlara kötü gözle bak hayvan yerine koy sonra kendi inancına saygı bekle, çok beklersin...
Günümüz insanların yaptığı dar görüşlü bakış açısı yorumu için en güzel örneksin dostum teşekkür ederim. Kısaca şöyle cevap vereceğim sana; başka yanlışlarla kendi yanlışı örtmeye çalışıp kendini avutarak hiçbir yere gelemezsin. Malum partinin Çomar seçmenleri diye adlandırdığın insanlardan da hiçbir farkın yok iki tarafında çomarı yoruyor ya..
TCK m.216- (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile……

Son düzenleme:
Bu şekilde bir paylaşımı doğru bulmuyorum. Ancak muhtemelen oradaki angutun biri yüzünden birçok insan işinden olacak.

Anca laf geveliyorsunuz ağzınızda Atatürk şimdi ne alaka? Aklınızda ki kalıplardan kurtulun artık! Ayrıca mesajınızda suç demişsiniz ne suçu diye sordum görmezden gelmişsin. Ne suçu bu?
Laf geveleme falan yok ortada, olduğu gibi her şeyi söyledim. Sizin İslam düşmanlığından beyniniz körelmiş, objektif şekilde olayları değerlendiremiyorsunuz bile. Ayrıca seni engellediğim için mesajını görmedim, ki mesajını görmeden bile cevabını vermişim. TCK 216. maddeyi okudun mu? Şahıs, bir toplumun inandığı dine karşı tartışmaya açık olmaksızın tahrik edici bir gönderi paylaşmış. İşinize gelmeyen olaylarda kıvırmakta on numarasınız. İşinize gelmeyen mesajlara gülücük atarsınız anca. Aklı selim, vicdanı hür birisi bu olayda kolaylıkla yanlışın farkına varabilir.

Fiziki boyuta geçmediği sürece hakaretin (kime olduğu önemsiz) serbest olması gerektiğini ve temel insani hak olduğunu düşünüyorum. Bu paylaşıma, duyarlı olanlar -doğal olarak- refleks gösteriyor ama yapılması gereken sadece kınanması/uyarılmasıdır. İşten çıkarma vs. kul hakkına giden bir durum. İsteyen istediği şeye inanır, temel insani hak olarak düşüncesini belirteni Allah adına siz mi cezalandıracaksınız? Kâle almazsınız, olur biter. Zaten istenilen de budur.

Fiziki boyuta geçmediği sürece hakaretin (kime olduğu önemsiz) serbest olması gerektiğini ve temel insani hak olduğunu düşünüyorum.
Kişisel düşünce ile olmuyor bu işler. Her devletin kendine ait yasaları var. Vatandaşı olduğun ülkenin kurallarına uymak zorundasın. Uymuyorsan, ya cezasını çekeceksin ya da hakaretin suç sayılmadığı ülkelere gideceksin. Böyle bir ülke var mı peki? Sanmıyorum. Hakaretin de temel insani hak olduğunu düşünmekte ilginç bir kafaymış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı