Pegatron IPM41-D3 BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmeme sorunu

Can akbulak

Hectopat
Daha fazla  
  • Pegatron IPM41-D3
  • Xeon E5450
  • RX 550 4 GB
  • 4 GB RAM
  • 450 W PSU
  • Windows 10 64bit
BIOS'u güncelledim görüntü gelmiyor su anda, lütfen yardımcı olun.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Xeon işlemciyle görüntü almak istiyorsanız modlu BIOS kullanmak zorundasınız. Sistemi değiştirmenize gerek yok, sadece elinde Core2Quad işlemci olan bir bilgisayarcıya gidip Xeon işlemcilere uygun BIOS modunu yüklerseniz Xeon E5450 ile görüntü alıp istediğiniz gibi sistemi kullanmanız mümkün. Bu işlemciler normal BIOS ile çalışmıyorlar.

Xeon modlu BIOS dosyası: IPM41105.ROM

Arkadaslar simdi size şöyle anlatayim bozulan pcdeki ram 6 gb idi 1333mhz bana bu yuzden ddr 3/ddr2 yi birlikte barındıran bi anakart lazim heralde bu arada butcem en fazla 150 tl normalde 300 tl idide monitorumde bozuldu aksilik iste ayni anakarttan internette 90 tlye buldum almami onerirmisiniz cunku bios guncellemeden once pc gayet guzel çalışıyordu

Ya hocam adam bütçem yok diyor sen ne diyorsun.

Arkadaslar simdi size şöyle anlatayim bozulan pcdeki ram 6 gb idi 1333mhz bana bu yuzden ddr 3/ddr2 yi birlikte barındıran bi anakart lazim heralde bu arada butcem en fazla 150 tl normalde 300 tl idide monitorumde bozuldu aksilik iste ayni anakarttan internette 90 tlye buldum almami onerirmisiniz cunku bios guncellemeden once pc gayet guzel çalışıyordu
O fiyata internette G31 Chipset anakartlar var. Hem istediğinde Xeon işlemcileri de takabilirsin, onlara göz at derim.

Murat bey gercekten arttırabilecek durumda değilim su anda o yüzden elimde bulunan parcalara uyumlu bir şey bulamazmıyız bana bir şeyler önerseniz

Ya hocam adam bütçem yok diyor sen ne diyorsun.

O fiyata internette G31 Chipset anakartlar var. Hem istediğinde Xeon işlemcileri de takabilirsin, onlara göz at derim.
hocam sunu alıyorum 1333 mhz ram destekli işlemciyede uyuyo fiyatıda cok uygun Msi ddr2 ve ddr3 anakart 775 pin - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 436054402 arkadaşla konustum gönderdi 2 güne gelir ücret ödemedim daha eğer olursa ödicem ne diyorsunuz ? olur mu bir de ben bu işlemciyi g41 m5 dede kullandım biosdan c1e yi kapatınca gayet güzel çalısıyordu inşallah bundada aynı şekilde çalısır

Murat bey gercekten arttırabilecek durumda değilim su anda o yüzden elimde bulunan parcalara uyumlu bir şey bulamazmıyız bana bir şeyler önerseniz

hocam sunu alıyorum 1333 mhz ram destekli işlemciyede uyuyo fiyatıda cok uygun Msi ddr2 ve ddr3 anakart 775 pin - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 436054402 arkadaşla konustum gönderdi 2 güne gelir ücret ödemedim daha eğer olursa ödicem ne diyorsunuz ? olur mu bir de ben bu işlemciyi g41 m5 dede kullandım biosdan c1e yi kapatınca gayet güzel çalısıyordu inşallah bundada aynı şekilde çalısır

Hocam son durum nedir ? Bende XEON X5460 - HD 7850 'li bir sistem toplamayı düşünüyordum da arkadaşlar 150 watt olduğu için Pegatron İPM41'de sıkııntı çıkartabilir dediler sizin bu konuda bir bilginiz var mıdır.
Ve yukarda @Plyra 'nın dediğini denediniz mi ?

Pegatron IPM41-D3 775 pin ddr3 Anakart Casper 40$ - Sinüzit Forum

Senin anakart BIOS güncellemden sonra açılışı PCI-e-PCI olarak veya PCI-Onboard olarak seçti ise görüntü gelmez. BIOS'u resetleyerek eski haline getirebilirsiniz? Veya ekran giriş yerini değiştirin. Onboard- PCI-e kombinasyonlarını deneyiniz. Veya BIOS dosyası hasarlıdır. Güncellemede de sıkıntı olmuş olabilir.

Aynı anakarttan bende de var. Lakin bu da Onboard VGA'dan görüntü vermiyor. Ama Windows açılıyor ve ses geliyor açılış sesi. PCI-e slotunda sıkıntı yok. Bir de dikkat ettim onboard VGA PC fişte iken açık değilken bile 9, 12, 13, 14, 15 pininde 4 Volt görünüyor. Normalde voltaj olmaması lazım. Sağlam çıkışta sadece 9, 12, 15. pinde 5 Volt olması gerek. O da PC açıkken. ATI ekran kart sürücüsünü bir türlü yükleyemedim. Yükleme sırasında hard disk arıza olabilir. Hard diskim sağlam. Muhtemelen güney köprüsü arızası.

P33 combo anakart da iyidir. Combo anakart önermem.

Onu yerine bu daha iyidir.
Çok RAM, çok sıkıntı.
Çok RAM slotu da çok sıkıntı demektir.

MSI G41M-P28 DDR3 775 PiN ANAKART ms-7592 - Sinüzit Forum

Anakartı değişmekle en iyisini yapmışsın. Bu Pegatron galiba ASUS'un yan sanayisi ve fason üretim yapıp etiket çakıyorlar üstüne. Zira hiç Pegatron logolu bir BIOS görmedim. Casper gibi firmalar kendi logosunu koyup satıyorlar.

Anakart kayıt yaparken sıkıntı çıkarıyor. Kaydederken "yer yok" hatası veriyor olmasına rağmen. Bu anakartta voltaj sorunu var galiba.

Resim ekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı