Pegatron IPM41-D3 BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmeme sorunu

Can akbulak

Hectopat
Daha fazla  
  • Pegatron IPM41-D3
  • Xeon E5450
  • RX 550 4 GB
  • 4 GB RAM
  • 450 W PSU
  • Windows 10 64bit
BIOS'u güncelledim görüntü gelmiyor su anda, lütfen yardımcı olun.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dediğinizi denedim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım. '' Kör Flashlama '' adlı bir yöntem önermiş bu sorunla ilgili forumda biri fakat bu çözümle alakalı hiç bir şey anlatılmamış. Bilen biri şu kör flashlamayı anlatabilirse sevinirim.

Bu dediğinizi denedim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım. '' Kör Flashlama '' adlı bir yöntem önermiş bu sorunla ilgili forumda biri fakat bu çözümle alakalı hiç bir şey anlatılmamış. Bilen biri şu kör flashlamayı anlatabilirse sevinirim.

"Kör Flashlama" dediğiniz sanırım Anakartın BIOS'unun saklandığı CMOS çipini manuel yolla programlamaya deniyor. Ancak o işlemi yapabilmek için çok sofistike aletler gerekiyor. Bunlar en son seçenekler olmalı kartınızda PCI E slotunun yukarısına doğru 2 uzun pin (Jumper) olmalı , onları 10 saniye kadar kısa devre yapmayı dener misiniz ?

"Kör Flashlama" dediğiniz sanırım Anakartın BIOS'unun saklandığı CMOS çipini manuel yolla programlamaya deniyor. Ancak o işlemi yapabilmek için çok sofistike aletler gerekiyor. Bunlar en son seçenekler olmalı kartınızda PCI E slotunun yukarısına doğru 2 uzun pin (Jumper) olmalı , onları 10 saniye kadar kısa devre yapmayı dener misiniz ?
Neresi olduğunu tam anlamadımda , Resimde kısa devre yaptıracağım yeri işaretlermisiniz acaba

Dosya Ekleri

• Asus-Pegatron-PCWare-IPM41-D3-775-DDR3-8Gb-Core2Quad.jpg
    Asus-Pegatron-PCWare-IPM41-D3-775-DDR3-8Gb-Core2Quad.jpg
    216,4 KB · Görüntüleme: 426
Neresi olduğunu tam anlamadımda , Resimde kısa devre yaptıracağım yeri işaretlermisiniz acaba

Mobilden yazıyorum göremedim. Kusura bakmayın. Onun yerine "Clear CMOS" için BIOS pilini çıkarıp bir 10 sn beklerseniz aynı etkiyi gösterecektir.

Bu işlem anakartınızın BIOS'unda yer alan bütün ayarları varsayılan(default) haline getirecektir.

Halil beyde aynısını önerdi fakat bu çözüm işe yaramadı :(

Bilen biri yardım etsin lütfen arkadaşlar

Arkadaşlar lütfen yardım edin hala çözemedim yada bana bunun ayardında bi anakart önerinde alayım bari internette araştırdım biraz biosu yeniden yazıyolarmıs birini buldum adam benden 150 tl para istedi

@Murat5038 sizin attığınız linkten güncelleme yaptım görüntü gelmiyor lütfen yardım edin.
Pegatron IPM41-D3 Anakart BIOS Güncelleme

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı