Pegatron IPMIP-GS sistemi canlandırmak için ekran kartı değişimi

Teşekkür ediyorum ilginden dolayı hastai.

İkinci el kartı yalnızca izmir içi elden almayı düşünüyorum... Ama imkan olursa sıfır tabii...
İlginize teşekkürler oğulcan.
Çok büyük performans farkı olacak ve beni diğer karta oranla 6 ay 1 sene ya da daha fazla idare edecekse bütçeyi değiştirebilirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Powercolor markası nasıldır? Bu işlerle biraz fazlaca ilgilenen arkadaşım kart alacaksan zotac'tan başkasını alma demişti ama ne fark var bu markalar arasında... Kimi asus daha iyi soğutuyor diyor kimi msi bu işin ustası diyor kimi performansta zotac'ı devirecek yok diyor...
Birde mesela arada 30-40 tl lik bir fark varsa verilip en kaliteli marka alınmaz mı?

Powercolor markası nasıldır? Bu işlerle biraz fazlaca ilgilenen arkadaşım kart alacaksan zotac'tan başkasını alma demişti ama ne fark var bu markalar arasında... Kimi asus daha iyi soğutuyor diyor kimi msi bu işin ustası diyor kimi performansta zotac'ı devirecek yok diyor...

Hocam o arkadaşınız ile ilişkinizi kesin :)
Bizim Technopat'ta şöyle bir deyiş vardır.
Asus~Msi > Powercolor > Sapphire >>>>>>>>>>>>>>>>>>> Zotac

Ben bu güne kadar powercolor'ı çok uyduruk birşey sanırdım... Demek güzelmiş... Bu bahsettiğim kişi rendering denen şeyi yapıyor pek oyun oynamıyor ama ilginç bir durum yani dört haneli rakamlardan bahsetmişti bana fiyat konusunda...

Malzeme kalitesi iyi değil Zotac'ın. Performansı iyi olsa ne olur? Kısaca sizi üzer.
Hane konusundaysa elbette ki her segmentte her fiyatta kart var. Ancak hiçbir şekilde Asus ya da Msi kalitesini yakalayacağını sanmıyorum. Ayrıca PowerColor kötü bir firma değildir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı