PEGATRON IPMIP-H55 anakarta GTX 970 Uyar mı?

vipshadowscream

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar;
  • İşlemcim (intel core i7 870 2.93 GHz socket 1156 LGA)
  • Anakart (PEGATRON IPMIP-H55-GEN PCI-EXPRESS X16)
  • Ekran Kartım İse (AMD Radeon HD 5500)

Vatan Bilgisayar'dan şu ekran kartına baktım. Alsam anakartım destekler mi ?

Ekran kartlarında PCİ-EXPRESS 3.0 PCİ-EXPRESS X16 Nedir ? Benim X16 destekler mi bu alttaki kartı?

MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep bey anakartıma GTX970 ekran kartını bakmaya gittim vatan'a anakartın 64 bit'lik kartlar dışında çalıştırmaz dediler kafam çok karıştı siz bir ihtimal boot edilir diyosunuz rica etsem bir açıklama getirirmisiniz konuya bilinçli bir şekilde arayım kart.

Kabaca veri yolların hız kademelerinin adları pci oalrk bağlayacaksınız ama pci hangi hızda çalışacağına nakart karar verecek... 3.0 en hızlısı işlemcide destek vermeliki anakartişlemci kart üçüde 3.0 çalışsın..
Sizi sorunuz eğer takılbilir mi ise? Evet takılabilir.. Sadece kartın max verimlilikte kullanmayacaksınız... Ama ciddi bir performans artışıda olacaktır.. 100 üst sınır dersek kabaca 100 yerine 80 alacaksınız....

Teşekkürler evet kardeşim ben zaten anakartın onu tam performans calıstırmıcanı düşünüyorum. Bunada okeyim senin dediğin gibi 100 / 80 vs dağa az farketmez şimdikinden iyi olsun ama hiç olmucak takılamıcakmış gibi söledi herifler. Nasıl bir bilgisayar mağazası anlamadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı