Pegatron IPMIP-H55-GEN 8GB RAM Desteği

Burak DUMAN

Hectopat
Daha fazla  
Kısa süre önce RAM girişlerimden biri bozuldu. 2 slot vardı şu an tek slot var 2x2 4GB RAM vardı şu an 2GB RAM ile idare etmeye çalışıyorum. Ne oyun oynayabiliyorum ne de photoshop kullanabiliyorum ya bende yeter artık dedim ve 8GB RAM alıcam dedim tek slot bende araştırdım uygun fiyata 8GB RAM buldum. RAM bu. Şimdi aklımda bir soru işareti kaldı acaba anakart RAM slotu 8GB destekler mi? Alıcam çalışmazsa elimde kalıcak RAM daha önce technopat forumlarda baktım alan olmuş daha önce ama çalıştıramamışlar alsam bende de aynı sorun mu olur? AIDA64'de en fazla RAM 16GB destekler diyor. Farklı yerlere baktım 4 slot varsa 16 2 slot varsa 8GB destekliyor diyorlar. Biraz yardım edin arkadaşlar anakart Pegatron IPMIP-H55-GEN.

peki kaç gb destekler yani 4gb 1333mhz alsam desteklermi. ya o değil almam bende ama en azından idarelik oyunlar oynayabilim diye alıyorum 8 gb ya da 4gb olsa yeter

Sakın ama sakın o anakarta RAM alma.

Benimde eski Casper bilgisayarımdan kalma IpMıp H55 im vardı, aldığım RAM ler elimde patladı.

peki kaç gb destekler yani 4gb 1333mhz alsam desteklermi. ya o değil almam bende ama en azından idarelik oyunlar oynayabilim diye alıyorum 8 gb ya da 4gb olsa yeter
Hayır. Anakartın RAM desteği çok kısır.

Ben de 4 farklı 4 GB 1333 MHz RAM değiştirdim. Malesef çalıştırmıyor. Paranıza yazık olur.

RAM değistirmeniz, o anakartın bulunduğu bir sistemde size birşey kazandırmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı