Pegatron IPMIP-H55-GEN ile R7 250X uyumlu mu?

Yorumunuz için teşekkürler. Evet, bilgisayarım Casper. 2011'in son çeyreğinde alınmıştı yanılmıyorsam. O zaman pek anlamıyordum PC'den, bilseydim almazdım zaten pegatron anakartlı bilgisayarı. :)
Ekran kartının zaten uyacağını düşünüyorum ama umarım ram de uyar, uymazsa büyük ihtimal bios sürümünden kaynaklı da olabilir. Bios'u kurcalamak istemiyorum o yüzden uymazsa iade gönderip aynı fiyata 120gb SSD sipariş edeceğim.

Ben de 2010' un Aralık ayında almıştım, Casper Neo. :D

Hocam SSD alın ama sakın ram almayın, zira uyumsuzluk çıkarır. Ayrıca ne bios güncellemesi var nede doğru düzgün bios menüsü. Karıştırmayın, kurtulabiliyorsanız o işlemci ve anakartdan kurtulun, ben kurtuldum, mutluyum. :D

Ben de 2010' un Aralık ayında almıştım, Casper Neo. :D

Hocam SSD alın ama sakın ram almayın, zira uyumsuzluk çıkarır. Ayrıca ne bios güncellemesi var nede doğru düzgün bios menüsü. Karıştırmayın, kurtulabiliyorsanız o işlemci ve anakartdan kurtulun, ben kurtuldum, mutluyum. :D

Zaten mevcut 4gb ram var, bir nevi yeterli sayılır. Ram siparişini sırf google chrome'a sinirlenip verdim zaten. :D
Anakart kötü ama ekran kartı uyum sağlayıp, ram sağlamazsa SSD alıp bu sistemle yoluma devam ederim diye düşünüyorum çünkü hala işlemcinin işe yarar olduğunu düşünüyorum açıkçası, yani vasat değil.

Zaten mevcut 4gb ram var, bir nevi yeterli sayılır. Ram siparişini sırf google chrome'a sinirlenip verdim zaten. :D
Anakart kötü ama ekran kartı uyum sağlayıp, ram sağlamazsa SSD alıp bu sistemle yoluma devam ederim diye düşünüyorum çünkü hala işlemcinin işe yarar olduğunu düşünüyorum açıkçası, yani vasat değil.
Hocam emin olun o sorunların hepsi bende SSD alınca değişti. RAM elimde patlayınca anladım RAM' in çok işe yaramadığını, ben ettim siz etmeyin, dost tavsiyesi. (y)

[Konu çözüldü]
Bilgilendirme mahiyetindedir: Aldığım tekli 8 GB Ram'i ne yaparsam yapayım anakart tanımadı, herhangi bir uyarı vermemesine rağmen pc hep kendini resetledi. Yani anakart, kağıt üzerinde 16gb destekliyor ama uygulamada aslında desteklemiyormuş, bunu öğrenmiş oldum. 4x4=8gb destekler mi bilemiyorum, onu da deneyen biri varsa bilgilendirsin. Aldığım Ram'i iade edip yerine SSD alarak ben yoluma 4gb'lı olarak devam edeceğim.

Sapphire R7 250x VaporX ekran kartına gelince, çok zor okuttum. En sonunda ümidi kesmiştim ki abimin sistemine takıp denedim acaba ürün mü bozuk diye, değilmiş onda okudu. Ben de son çareyi format atmakta buldum ve bu sefer ekran kartını okuttum. (Format ne alakaysa, neyse...)
Kartın performansına gelince: 2013 yapımı Tomb Raider oyununda Low ayarlarda 60 FPS alıyorum, en yüksek seçenek olan ultradaysa; Anti Aliasing: FXAA - Texture Filter 1x olacak şekilde FPS 24-44 arası gidiyor devamlı genelde 27-30-32.

Eski ekran kartım Ati Radeon HD 4650'deyse Low ayarlarda 22-24 fps arası alıyordum. Performans iki kat arttı.

Edit: 19 inç 1440x900, 60Hz bir ekrana sahip olduğum için en fazla 60 fpsye çıkabiliyorum değil mi? Daha iyi bir ekranım olup HDMI'dan bağlansam daha fazla fps alırım diye düşünüyorum, bilen biri varsa bilgilendirsin lütfen.

Edit2: Hertz'i arttırınca fps de yükseldi.
Monitör'ü güncellemem lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı