Pegatron IPMIP-H55-GEN ile R7 250X uyumlu mu?

1Rain

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba anakartım biraz eski fakat işlemcinin yeterli olduğunu düşünüyorum. Fakat bilen birinin görüşünü almak isterim.

Anakartım: PEGATRON IPMIP-H55-GEN
CPU: Intel i5 650 3.20 GHz

Şu iki ekran kartından birini alacağım:

Anakartım biraz eski olduğu için ikisinden de aynı performans alacaksam ucuz olan ekran kartını alayım diyorum. İlk linkte bulunan 300 TL'lik ekran kartından daha çok verim alabilir miyim? Yoksa ikinci linktekiyle aynı verimi mi alırım? Ve de işlemciyle uyumlu çalışır mı? Dar- boğaz yapar mı? Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Sapphire Amd Radeon R7 250X Vapor-X 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

MSI Amd Radeon R7 240 2GB 128Bit (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Fiyatı

Bu şu anki ekran kartımın özellikleri:
qqqqqqq.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kağıt üzerinde bir sorun yok gibi duruyor ama bu tarz eski chipset anakartlarda güncel ekran kartları ile siyah ekran sorunu yaşamanız oldukça yüksek bir ihtimal.

Kağıt üzerinde bir sorun yok gibi duruyor ama bu tarz eski chipset anakartlarda güncel ekran kartları ile siyah ekran sorunu yaşamanız oldukça yüksek bir ihtimal.

Tam olarak siyah ekran dediğiniz nedir? Arada bir takılıp siyah ekran verip resetlemem mi gerekecek yani? Yoksa kalıcı olarak siyah mı kalacak? Yoksa sistem açıkken arada siyah ekran mı gelecek?
NOT: W7 kullanacağım.

Benim anakartım bu H81H3-M4 işlemcim ise intel pentium g3250 bu bilgisiyara r7 250 2gb 128 bit taktım sorunsuz çalışıyor ancak gta 5 de drop problemim var. İşlemcimdende kaynaklı olabilir Ram den de emin değilim ama sende bir sorun çıkcağını sanmıyorum

Merhaba anakartım biraz eski fakat işlemcinin yeterli olduğunu düşünüyorum. Fakat bilen birinin görüşünü almak isterim.

Anakartım: PEGATRON IPMIP-H55-GEN
CPU: Intel i5 650 3.20 GHz

Şu iki ekran kartından birini alacağım:

Anakartım biraz eski olduğu için ikisinden de aynı performans alacaksam ucuz olan ekran kartını alayım diyorum. İlk linkte bulunan 300 TL'lik ekran kartından daha çok verim alabilir miyim? Yoksa ikinci linktekiyle aynı verimi mi alırım? Ve de işlemciyle uyumlu çalışır mı? Dar- boğaz yapar mı? Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Sapphire Amd Radeon R7 250X Vapor-X 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

MSI Amd Radeon R7 240 2GB 128Bit (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Fiyatı

Bu şu anki ekran kartımın özellikleri:
Eki Görüntüle 185596
Büyük ihtimalle uyumsuz. Bunu neye dayanarak söylüyorum. Technopat forumda ekrankartı ve anakart uyumsuzluğunun başlınca nedeni Pegatron anakartlardan kaynaklanıyor. Sana tavsiyem R7 ve R9 Gtx700 serisi ve üstü ekran kartı almaman. Bu arada ekrankartı önerisi istiyorsan HD 7750 alabilirsin R7 240 dan bir tık daha fazla performans verir.

Büyük ihtimalle uyumsuz. Bunu neye dayanarak söylüyorum. Technopat forumda ekrankartı ve anakart uyumsuzluğunun başlınca nedeni Pegatron anakartlardan kaynaklanıyor. Sana tavsiyem R7 ve R9 Gtx700 serisi ve üstü ekran kartı almaman. Bu arada ekrankartı önerisi istiyorsan HD 7750 alabilirsin R7 240 dan bir tık daha fazla performans verir.

Upgrade'e girişmeden önce ben de bayâ araştırdım, Pegatron'un bir çok bileşenle uyumsuz olduğunu okudum fakat siparişimi verdim ben. R7 250x vaporx ve bir tane de tekli 8gb RAM.
Bakalım, deneme yanılma yapacağız. Umarım ikisi de uyumlu çalışır, olmadı aldığım gibi iade edip parasını alacağım.

Upgrade'e girişmeden önce ben de bayâ araştırdım, Pegatron'un bir çok bileşenle uyumsuz olduğunu okudum fakat siparişimi verdim ben. R7 250x vaporx ve bir tane de tekli 8gb RAM.
Bakalım, deneme yanılma yapacağız. Umarım ikisi de uyumlu çalışır, olmadı aldığım gibi iade edip parasını alacağım.
Umarım iki parçada uyumlu olur ama pek sammıyorum iyi şanslar.

Bir kaç konuya daha baktımda heralde ekran kartı uyumlu olacaktır bir arkadaş forumdaGtx 750 ti almış ve çalışmş buna dayanarak büyük ihtimalle R7 250x uyumlu olur daha önce yazdıklarım için üzgünüm.

Umarım iki parçada uyumlu olur ama pek sammıyorum iyi şanslar.

Bu arada ekrankartı önerisi istiyorsan HD 7750 alabilirsin R7 240 dan bir tık daha fazla performans verir.

Bu arada "HD 7750 alabilirsin R7 240 dan bir tık daha fazla performans verir." demişsin bir üst postta, iyi de ben 240 almıyorum ki, 250 Vapor x alıyorum. Bir şey önerirken lütfen başta dikkatli okuyun milleti yanlış yönlendirmeyin bilmeden.
Ekran kartının uyumlu olacağından %85 gibi eminim diyebilirim fakat Ram'den o kadar emin değilim ama gene de anakartın 16 gb desteklediği yazıyor, zaten 2 slot var.

Bir kaç konuya daha baktımda heralde ekran kartı uyumlu olacaktır bir arkadaş forumdaGtx 750 ti almış ve çalışmş buna dayanarak büyük ihtimalle R7 250x uyumlu olur daha önce yazdıklarım için üzgünüm.

EDİT: Evet, o konulara ben de baktım. Zaten bu kadar emin bir şekilde olumsuz konuşmanıza şaşırmıştım.

Son düzenleme:
Hocam sanırım Bilgisayarınız Casper, çünkü ben de Casper bilgisayarımda o işlemci ve anakartı kullanıyordum.

Uyum konusuna gelirsek bu iş şans meselesi. @JaroxJamaica nın dediği gibi. Mesela anakart max 16 GB ram destekliyor, kağıt üzerinde, ama ben 4GB' lik ram taktığımda reset atıyordu.

Yani dediğim uyabilir de, uymaya bilir de... (y)

Hocam sanırım Bilgisayarınız Casper, çünkü ben de Casper bilgisayarımda o işlemci ve anakartı kullanıyordum.

Uyum konusuna gelirsek bu iş şans meselesi. @JaroxJamaica nın dediği gibi. Mesela anakart max 16 GB ram destekliyor, kağıt üzerinde, ama ben 4GB' lik ram taktığımda reset atıyordu.

Yani dediğim uyabilir de, uymaya bilir de... (y)

Yorumunuz için teşekkürler. Evet, bilgisayarım Casper. 2011'in son çeyreğinde alınmıştı yanılmıyorsam. O zaman pek anlamıyordum PC'den, bilseydim almazdım zaten pegatron anakartlı bilgisayarı. :)
Ekran kartının zaten uyacağını düşünüyorum ama umarım ram de uyar, uymazsa büyük ihtimal bios sürümünden kaynaklı da olabilir. Bios'u kurcalamak istemiyorum o yüzden uymazsa iade gönderip aynı fiyata 120gb SSD sipariş edeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı