Pegatron IPXSB-H61 2206 BIOS Güncelleme

Videolu şekilde neler yaptığınızı çekip paylaşın. Ne yaptığınızı görmeden nerede hata yaptığını nereden bilelim? Yapılacaklar konuda yazılı.

Tabi ki efendim.

Öncelikle sürç-i lisan ettiysek affola.

Bu Aida raporu:

Report.htm

01.jpg

1. Konudan Google Drive üzerinden dosyaları indirdim.
  2. DOS diski oluşturdum.

SW1 - CMOS
    2-3 Clear
    1-2 Default

02.jpg 04.jpg 03.jpg
  3. CMOS Jumperı ve Flash Override jumperi (kırmızı olan CMOS Jumperı bir sağındakı flash ovverride jumperı.)
    Resimde görüldüğü gibi CMOS jumper defaultta ve resimde görüldüğü gibi flash override jumper defaultta.

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4. İlk olarak CLR CMOS yaptım ve Flash Override Jumperini sol ikiliye yani 1-2'e taktım.
  5. Kırmızı CLR Cmos Jumperını sağ tarafa alıyoruz.
  6. CMOS clear oldu ve defaulta aldık.
  7. Flash Ovverride Jumperını bir yana 1-2 getirdim - kırmızı jumperı Default'a aldım
  8. F11 ile boot yapıp update1 yazdım.

Update 1 bittikden sonra PC kapatıp flash ovverride jumperı 2-3 (default) a getirdim ve açıp update 2 yapıp kapadım.

9. Ama güncelleme gerçekleşmedi.

Bellek içindekiler duruyorsa boot edip şu komutu girin yine değişen birşey olamazsa yapılabilecek birşey yok.
afudos IPXSBC.rom /P /B /N /C /E /K

Efendim update1 ekranında mı gireceğim yani jumper flash ovverride konumunda iken yoksa update2 - jumper normal konumda iken ( default ) mi gireceğim?

Saygılarımla.

Teşekkürler.

@Murat5038 merhaba hocam aynı anakarta sahibim ve elimdeki PCI-e 3.0 ekran kartını takmam için BIOS'u 2206 yapmam gerekiyormuş. Şimdi USB'yi boot yapmayı, BIOS ekranını açmayı falan biliyorum. Jumper denilen olayı nasıl yapacağımı yukarıdaki her şeyi okumama rağmen çözemedim. yerinden oynatmamız gereken parça siyah olan mı yoksa kırmızı olan mı ? Ve o telleri soldan sağa sıralarsak adım adım kaç numaralarda takılı olması gerekiyor ?

elimdeki pci-e 3.0 ekran kartını takmam için biosu 2206 yapmam gerekiyormuş.
Elindeki kartın ne olduğuna bağlı. Her ekran kartı için geçerli değil BIOS güncellemek. En yakın zamanda anakart veya temel sistem bileşenlerini güncellesen iyi olur.

62166954945.jpg

Resimde şuan 2 ve 3 konumunda yani sarı içinde olacak şekilde yerleşik. Siz bunu fpt işlemini yapmadan önce 1 ve 2 konumuna yani bir sola çekeceksiniz çıkartıp. Bilgisayarı açıp bu şekilde fpt işlemi yapılacak düzgün şekilde yüklenirse bilgisayarı kapattığınızda tekrar eski 2 ve 3 konumuna getireceksiniz. Sonra BIOS güncelleme update 2 olana geçeceksiniz.

@Murat5038 merhaba hocam aynı anakarta sahibim ve elimdeki PCI-e 3.0 ekran kartını takmam için BIOS'u 2206 yapmam gerekiyormuş. Şimdi USB'yi boot yapmayı, BIOS ekranını açmayı falan biliyorum. Jumper denilen olayı nasıl yapacağımı yukarıdaki her şeyi okumama rağmen çözemedim. yerinden oynatmamız gereken parça siyah olan mı yoksa kırmızı olan mı ? Ve o telleri soldan sağa sıralarsak adım adım kaç numaralarda takılı olması gerekiyor ?

Arkadaşlar Buradaki BIOS Surumu 2202
Casper Servisinden 2206 yada varsa daha üst bios istedim fakat kasa seri numarası soruyorlar
ben kasayı değiştirmiştim ondan dolayı bende yok
Şayet kasası hala casper olan varsa bu anakarta sahip bir seri numarasını yazarsa biosu servisden temin edip buraya videolu anlatım ekleyeceğim
SR ile başlayan Casper kasa etiketinde yazılı olan seri numarası lazım. CNY - CNA ile başlayan kod da olur

Merhabalar, ben de aynı anakarta sahibim ve yukardaki videodaki arkadaşın yaptıklarını birebir yaptım. Ne yazık ki ben de sonuç alamadım bios sürümüm 0206 dan 2202 ye çıktı fakat bana 2206 lazım.

update'lere başlamadan önceki sürümüm 0206 idi.
update 1 i yaptıktan sonra 2202 ye güncellenmişti,
update 2 bittikten sonra yine 2202 de kaldı, her şeyi dikkatlice yaptım. Neden böyle oldu lütfen videodaki arkadaşa ve bana yardım eder misiniz, teşekkürler.

İlgili videoyu tekrar atayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok mu yardım edecek biri ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı