Pegatron IPXSB-H61 2206 BIOS Güncelleme

mtk007

Hectopat
Herkese merhaba. Pegatron IPXSB-H61 anakartım var ve BIOS güncellemem gerek çünkü ekran kartım PCI-E 3.0 fakat sitede verilmiş olan BIOS güncellemesi işe yaramadı. Bana acil yardım gerekiyor. Yardım edebilecek birisi var mı? Aldığım ekran kartını taktığımda Pegatron logosundan öteye gitmiyor. Bununla ilgili BIOS güncellemesi verirseniz sevinirim. Firmware updatele alakası var mı bilmiyorum fakat Technopat sosyal'de verilmiş olan IPXSB firmware update linki kırık. Lütfen yardım edin.

Merhaba, ben bahsettiğiniz güncellemeyi şu slaşları koymadan yaptım. Done, done, done falan yazdı sonra bilgisayarı açtım Casper yerine Pegatron yazısı geldi. Fakat pci e 3.0 ekran kartı taktığımda yine aynı sorun, Pegatron logosunda tıkanıp kalıyor. Lütfen yardım edin.

Sitede verilmiş olan IPXSB BIOS Update'i yaptığımda Done Done Done falan dedi bitti, bilgisayarı açarken artık casper yerine pegatron yazıyor fakat hala herhangi bir PCI-e 3.0 ekran kartını taktığımda açılmıyor bilgisayar. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Sitede zaten güncelleme anlatımı mevcut ve link kırık değil. Ancak konuya yinede alternatif link ekledim. Konuda 2202 linki var ancak geçen aylarda yeni sürümleri bulmuştum ancak sosyal yoğunluğundan ve iş yoğunluğundan unutmuşum yayınlamayı.

PEGATRON IPXSB-H61 BIOS ve sürücü | Technopat Sosyal

Yeni BIOS için konuyu hazırlıyorum az sonra paylaşırım.

Sitede verilmiş olan ipxsb bios update'i yaptığımda done done done falan dedi bitti, bilgisayarı açarken artık casper yerine pegatron yazıyor fakat hala herhangi bir pci-e 3.0 ekran kartını taktığımda açılmıyor bilgisayar. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Onu siz yanlış yaptığınızdan tam güncellenmemiş. Dediğim şekilde güncelleyin. Çift konu da açmayın.

Konuda anlatıldığı şekilde yaptım zaten anlatamıyor muyum? Her şeyi yaptım anlatıldığı gibi bios güncellemesi tamamlandı yani 3-4 tane üst üste bir şeyler geldi yanında done yazdı. Başka bir şey mi yazması lazım ? Bir arkadaş konu açmış /p /b... falan yazınca farklı bir ekran gelmesiyle ilgili bende de aynısı olmuştu onları yazmadım başladı flash falan bir şeyler yazdı done dedi bitti. Nasıl yapmam gerekiyor bundan farklı olarak ?

Ya bakın, tekrar söylüyorum dediğiniz şekilde olmuyor, şu "/p /b /...." falan yazınca uzunca bir yazı geliyor, press any key diyor. Basıyorum tekrar geliyor, basıyorum ondan sonra tekrar yazı yazma yerine atıyor. Dediğiniz şekil o uzun yazı geldikten sonra "/p" yapıp işlem sonrasında "/b" falan mı yapacağım?

Sırasıyla mı yoksa tek satıra mı yazacağım? Aynı satıra " AFUDOS IPXSB4M.ROM /P /B /N /C /E /K" yazdığımda uzunca yazı geliyor ve press any key diyor, tekrar tekrar yazıyorum bakın. Yanlış yaptığım şeyi söyler misiniz bana?

Düzenleme: Şu 2202'den daha yeni olan BIOS ile ilgili konuyu açtınız mı? Eğer açtıysanız onu deneyim bir de. Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim.

Bios sürümü: 2206
Tarih: 03.10.2012

Rar içindeki update oku belgesini okuyun. Belge içinde update 1 ve update 2 yazılanları, usb belleği bootable yapıp usb boot edip 98 ekranı geldiğinde belgede yazılan sıradaki şekilde update 1 yapıp bittiğinde update 2 yazılıp çalıştırılır. İşlem bittiğinde jumper'ı eski haline getirilip bios default yapmayı unutmayın.

İndirme bağlantısı: IPXSB-H61 2206.rar - Google Drive

Sırasıyla mı yoksa tek satıra mı yazacağım?

Aynı yere yazacaksın.

Aynı satıra " AFUDOS IPXSB4M.ROM /P /B /N /C /E /K" yazdığımda uzunca yazı geliyor ve press any key diyor,

Bu şekilde yapacaksın.

tekrar tekrar yazıyorum bakın. Yanlış yaptığım şeyi söyler misiniz bana?

Yanlış yaptığın yer FLASH OVERRIDE jumper'ının yerini değiştirmiyorsunuz. Bu şekilde önceki konunda sorsa idin cevaplardık. Ancak bu gibi yanlışlarınızı açıkca yazmadığınızdan uğraşır durursunuz.

Burada hatalarını yazdım kontrol edin ve sadece bir konudan devam edin.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz şeyin yerini nasıl değiştireceğimle ilgili yardımcı olabilir misiniz ?

Şu bahsettiğiniz flash override jumper'ı nasıl değiştirebilirim ? bir türlü bulamadım işlemcimin etrafına bakıyorum yeri değişebilecek hiç bir şey görmedim

Düzenleme: işlemcinin sol üst tarafında küçük mavi bir şey buldum kondansatör var yanında, 3 tane dişi olan bir yerin 2 slotunu kaplıyor, o mu yerini değiştireceğim şey? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum yardım ederseniz çok sevinirim, lütfen.

52154.jpg

İşaretlediğim bölümde görebilirsiniz.

Bahsettiğiniz şeyin yerini nasıl değiştireceğimle ilgili yardımcı olabilir misiniz ?
Yeni bios konusunda gösterdim.

Tamamdır, çok teşekkür ediyorum, şimdi BIOS güncellemede her şeyi söylendiği gibi yaptığım taktirde sorun olmaz değil mi?

Düzenleme: Bir de onu alıp sağ taraftaki slota mı takacağım ? Bu sorumu da cevaplarsanız yanlış bir şey yapmak istemiyorum, lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı