Pegatron IPXSB-H61 Anakartım kaç mhz ?

CPU Z programını indirmelisin.Oradan RAM lerinin mhz'i ile aynı mhz'de ram alman gerekmektedir anakartın mhz'pek önemli degildir.

savas, hayır öyle birşey yok. Anakart 2133mhz iken bus desteği 1866mhz olabilir. Yani anakartın bus hızıyla ramlerin buz hızının alakası yok. Anakartın bus desteği ile ramlerin bus hızının alakası var.

savas, hayır öyle birşey yok. Anakart 2133mhz iken bus desteği 1866mhz olabilir. Yani anakartın bus hızıyla ramlerin buz hızının alakası yok. Anakartın bus desteği ile ramlerin bus hızının alakası var.
@savas eski Ram'lerle yenilerinin uyumlu olması gerektiğini söyledi sanırım.

Anakartın 1333 mhz'ye kadar ram destekliyor. Bu gayet uygun bir ram dir. Corsair 4Gb Value Ddr3 1333Mhz Cl9 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar

akif,iki adet ram düşün birisi dd3 3 1600 mhz digeri ise ddr 3 1333 mhz ikisi ile performans alabilir misin ?
İkisi ile performans alman için anakartın ve ramin mhz düşürme özelliği olması gerekir. Yani 1600 mhz ram hızını 1333'e düşürür ve iki ram de 1333 mhz de çalışır. Fakat dediğim gibi. Bunun olması için anakartınızın mhz düşürme özelliği olması gerekir.

Arkadaş mesajı değiştirdi yada yanlış anladım sanırım. Anakartın hızını sorunca ben o arkadaş onun için cevap verdi sandım. Kusura bakmayın. :D

*Ramlerin bus hızları aynı olmalıdır.

Benimde Anakartım Pegatron. 1333mhz destekliyo ya şimdi 2 modül taksam ikisde 1333mhz mi olması laızm yoksa 1 i 666mhz diğeride 666 mhz olması gerekiyor

Tek modül 1333mhz mi en fazla alıyor yoksa ikisinin toplamımı 1333mhz ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı