Pegatron IPXSB-H61 BIOS Güncelleme

RX kartları PCIE 3 senin anakart daha eski taksan da düzgün çalışmaz veya hiç çalışmaz.
İşlemci İ5 3000 seri çalışanlar var. Seninki de çalışacaktır ancak hala yazılanı dinlemiyorsun. Gereksiz masraf bunlar.

Gereksiz masraf doğrudur. Bu anakart tam bir bela farkındayım ancak benim anakartı değiştirme şansım yok çünkü değiştirirsem işlemci ve RAM'leri de değiştirmem gerekecek bunları değiştirme şansım da yok maalesef. Sadece bu fiyatta uygun ekran kartını alabiliyorken almak istiyorum.

Forum da PCI-e 2.0 slota PCI-e 3.0 takıldığında çalışır denmiş genellikle. Siz sıkıntı oluru anakarta göre mi söylediniz yoksa slot PCI-e 2.0 bu ekran kartın çalışması gerekmiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyalde veya internette her yazılan sizi ilgilendirmez. Sistemde donanımsal uyumluluk diye bir şey vardır bunları bilmeden sistem toplanmaz. Çoğu forumda bilgisiz sistem toplayanlar olduğundan aldanıp alıyorlar sonra uğraşıyorlar neden yavaş diye hata veriyor diye.
Kısaca ne yapacağınızı yazdım gerisi size kalmış. Durumunuz yok ise alacağınız ne olursa olsun boşa alırsınız. Sistemi alırken ona göre almanız gerekirdi daha sonra yükseltebilir miyim sistemi diye.

Merhabalar. Ekran kartı alacağım için sanırım BIOS güncellemem gerekiyormuş.
  • Alacağım ekran kartı : GTX1050
  • Anakart: Pegatron ipxsb-h61
  • İşlemci: Intel Core i7-2600 CPU 3.40 GHz
  • RAM: 8 GB 4x2 Nanya RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon 6700 Series 1 GB
  • Harddisk: 1 TB Seagate 7200 RPM
Nasıl güncelleyeceğim hakkında bilgi verirseniz, teşekkür ederim.
BIOS sürümüm 2010 ait. En yeni sürüm 2012 yılına aitmiş.
Kurulumu nasıl yapacağım?
sevgili dostum son durum nedir aşağı yukarı bu pc özellikleri bende de var nasıl bir yol izledin bende elimdeki pc'yi hayata döndürmeyi planlıyorum.

Geri
Yukarı