Pegatron IPXSB-H61 ile RX 560 uyumlu mu?

Umut Yolaçan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartı olarak ; Sapphire Radeon RX560 Pulse OC 2GB 128Bit yada Sapphire RX460 GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı almayı düşünüyorum. Tabi yanında güç kaynağınıda alıcam. Sorum şu bu ekran kartlarında kasada bulunan anakart kaldırır mı ? Yeni bi anakart ihtiyacı doğurur mu ?

İşlemciIntel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek (RAM)8,00 GB
[TBODY] [/TBODY]
GrafiklerATI Radeon HD 4800 Series
[TBODY] [/TBODY]
Anakart Pegatron IPXSB-H61.

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper marka sanırım. Bu yüzden sorun yaşamanız muhtemel. Ben yaşamıştım. Geri iade edebileceğiniz bir yerden alırsanız geri iade edersiniz. R7 250 takmıştım ve siyah ekranda kalmıştı. Hepsiburada aracılığı ile satın aldığım için iade edebildim. Anakart büyük ihtimal sorun oluşturacak.

PCI Express portundan 75 watt vermeyi bile beceremiyor o kart yani ben eskiden hd 6000 serisi ile çalıştırdım ama pin girişi 6 olduğu için yada bilmiyorum bir şekilde çalıştı ama o porttan fazla güç aldığı için değil bence.

Tavsiyem; P67, B75, Z68 yada Z77 anakartları ile denemelisiniz. Ben şuan Z77 ile kullanıyorum ve sistemim çok rahat ( Ram takviyesi bile yaptım)

Edit:RX460 kullanıyorum zaten bu forumda yazmıştım konularda.

Evet casper marka kasa almıstım onun ıcındekı anakart 7 8 sene oncekı.
@G4560
Benım işlemcıme uygun soket tıpı hangısı 1155 1150 felan bi sürü tip var. Bu dediğin anakartların çogunu bulamadım yani bana uygun hangisi bilmediğim için.@ultimate_35

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin soket tipiniz LGA 1155. Arkadaş önermiş zaten uyumlu anakart serilerini. Bence ekran kartını alın kendi anakartınızda deneyin. Herhangi bir problem olursa yeni anakart alırsınız. Boştan yere masraf olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı