Pegatron ıpxsb-h61 RAM Slotu Sorunu

zamanbuba

Kilopat
Daha fazla  
Kartıma 8 gb ram taktım. Önceden ise 4 gb ramim vardı. Fakat ramleri slotlarına taktıgımda sadece ilk slotta hangi ram varsa onu görüyor. İlk 4 gb taktım ikinci slota 8 gb taktım fakat 4 gb gördü, sonra ilk slota 8 gb taktım ve bu sefer de 8 gb gördü. Bios'tan kontrol ettim ikisinde de birisinde yüklü ram 4 digerinde 8 gözüktü. Sorunum şu, ikinci sokette sorun yok çünki 8 gb takmadıgım zaman zaten 2.ci slotta 4 gb vardı ve sorunsuz çalışıyordu. Çözümlerinizi bekliyorum.

Kartıma 8 gb ram taktım. Önceden ise 4 gb ramim vardı. Fakat ramleri slotlarına taktıgımda sadece ilk slotta hangi ram varsa onu görüyor. İlk 4 gb taktım ikinci slota 8 gb taktım fakat 4 gb gördü, sonra ilk slota 8 gb taktım ve bu sefer de 8 gb gördü. Bios'tan kontrol ettim ikisinde de birisinde yüklü ram 4 digerinde 8 gözüktü. Sorunum şu, ikinci sokette sorun yok çünki 8 gb takmadıgım zaman zaten 2.ci slotta 4 gb vardı ve sorunsuz çalışıyordu. Çözümlerinizi bekliyorum.

Pegatron anakartlar oldukça sorunlu eski nesil Casper bilgisayarlar kullanıyor genelde. Büyük ihtimalle sende de Casper var. Casper pişmanlıktır. Geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı