Pentium 3550M vs i5 2400

3550M ile 4210M arasında hemen hemen iki kat performans farkı var. 740M GT serisinin hala güçlü sayılabilecek mobil işlemcilerinden. 3550M güncel oyunlarda GT 740M ile darboğaz olur. İşlemci değişiminden sonra grafik işlemci kullanımı yükseleceğinden daha iyi oyun performansı alacaksınız.

3550M ile 4210M arasında hemen hemen iki kat performans farkı var. 740M GT serisinin hala güçlü sayılabilecek mobil işlemcilerinden. 3550M güncel oyunlarda GT 740M ile darboğaz olur. İşlemci değişiminden sonra grafik işlemci kullanımı yükseleceğinden daha iyi oyun performansı alacaksınız.
Bir oyun örneği vermek istiyorum GTA 5 diyelim oyunda gereken fpsiyi alamıyorum 40 yerine 30 diyelim bu sorunu driver falan diyelim. asıl sorunum şu ki bir oyunda 60 75 fps arası alırken birden bire 20 25 fps ye düşüyor ve bir süre öyle kaldıktan sonra düzeliyor bu olay darboğaz mı oluyor ?

Bahsettiğiniz sorun RAM miktarı yetersizliğinden, yüksek sıcaklıktan, depolama diskinin yavaşlığından ve darboğazdan kaynaklı olabilir. Kesin bir teşhis konulması için donanım kullanımlarının yükte incelenmesi gerekiyor.

benim 6gb ramim var ve win 8.1. Bildiğim kadarıyla win 8 çok fazla ram yiyormuş ben bunu 7ye çeksem işlemci alsam format falan rahatlar herhalde :). Bu arada bu inceleme nasıl yapılıcak ona kesin ihtiyacım var. Ekran kartı probleminden olabilir mi bu fps drop olayı ekran kartımdan şüpeleniyorum.

Ekran kartınızda problem olacağını sanmıyorum. Windows 10 x64 güncel sürümü yüklemelisiniz. Windows 10'un bellek yönetimi tüm Windows işletim sistemlerinden daha düşük ve optimal bir şekilde yönetilir.

MSI Afterburner OSD oyunda ile 2-3 dakikalık bir video çekip paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım bunu indirip deniyeceğim. Ekran kartımdan şüpelenme sebebim kod 43 hatası verdi 1 2 kere onuda devre dışı bırakıp tekrar açınca düzeltmiştim.

Kod 43 hatası aldıysan grafik kartında bir sıkıntı olabilir. Nadir de olsa kod 43 hatası yazılımsal olabiliyor. Windows 10 x64 temiz kurulum yapıp sürücüleri doğru şekilde yükleyin. Eğer grafik kartın tekrar kod 43 hatası verirse bil ki arıza baş gösteriyor demektir.

peki grafik kartı herhangi bir fps düşüklüğü kasma donma gibi problem açabilir mi yoksa arza direk devre dışı mı bırakır

Bence imkanınız varsa laptobunuzu satıp daha üst bir modele geçin, daha mantıklı bir yatırım yapmış olursunuz. Bende HP 6730s model bir laptop vardı, işlemcisini T7700 yapıp 4 yıl daha kullandım ama ekran kartı yüzünden hiç oyun oynayamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı