Pentium 4 200 TL Upgrade Tavsiyesi

Hanzo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba iyi forumlar. Bizim iş yerinde İntel Pentium D (4 çekirdek 3.00Ghz) işlemci ve 2 Gb ramlı HDD siz sistem var ve 4Gb ram i3 2350M ve Gt520M li Laptop'um var. Sorun şu Upgrade yapacağım ve kararsız kalsım. Aklımdaki senaryoları yazıyorum:
Senaryo1: Eski Pc ye 200 TL civarı ekran kartı alır ve Laptop'un HDD sini kullanır HDD yi resetleyip temiz Windows 7 kurulumu yapıp windows 10 a yükseltirim
Senaryo2: Laptop'a 2Gb ram alır kalan parayla eski sisteme yeni kasa+ soğutma alırım daha sonra para biriktirip Eski sistemi Upgrade ederim.

ben eski sistemi Upgrade etme taraftarıyım çünkü Gt520M performansından memnun değilim. Crysis 1 de bile Gaming Ayarları Low'a indiriyorum ısınmasın diye ama nafile Casper :/

Bu arada Amazon'dan daha ucuza ekran kartı getirenler varmış. Bu konu hakkında bilgi+ Kargo ücreti vs her sey dahil 200Tl ye alabileceğim ekran kartı öneriniz var mı?

LoL ve Cs:Go oynamayı planlıyorum. 2Gb ram yeter mi bu arada

Dostum öncelikle bayağı karmaşık yazmışsın ama Pentium 4 olan sisteme +2 GB Ram alıp, ekran kartını da 200 TL bütçen olduğunu varsayarak R7 240 almanı öneriyorum. Amazondan getiremezsin gümrükte kalıyor diye biliyorum.

Dostum öncelikle bayağı karmaşık yazmışsın ama Pentium 4 olan sisteme +2 GB Ram alıp, ekran kartını da 200 TL bütçen olduğunu varsayarak R7 240 almanı öneriyorum. Amazondan getiremezsin gümrükte kalıyor diye biliyorum.
Bilgisayarda 4 RAM slotu var 2 si 1Gb 553 Mhz dolu. r7 240+2 Gb 553 Mhz RAM'i Türkiye şartlarında en ucuz nereden alabilirim?

50-100Tl bütçe aşılabilir.

2 gb yi 4 e yükseltmekte fayda var.200 liraya ikinci el az kullanılmış nerdeyse yarı fiyatına iyi kartlar alabilirsiniz.
He ikinci el istemiyorsanız sıfır r240 alabilirsiniz araştırmakta fayda var.
Bu arada pentium d 4 çekirdek değil oyunlarda fazla bi performans alamazsınız.
En azından ekran kartı sağlam olsun fakat dar boğaz yapma ihtimali var ... :)

2.el olur da ben eminim 4 çekirdekli Pentium ama D olmayabilir her neyse şu an Ordu'dayım 1 haftaya İstanbul'a geçince alacağım. ikinci el alimda nelere dikkat edilmeli?

İşlemci değişsin diyecemde 775 lere yatırım yapmak ölü yatırım gibi birşey oluyor.Hocam sen yine düzgün ileriye dönük bir kart al ...

2.el olur da ben eminim 4 çekirdekli Pentium ama D olmayabilir her neyse şu an Ordu'dayım 1 haftaya İstanbul'a geçince alacağım. ikinci el alimda nelere dikkat edilmeli?

İkinci el bileşen alımıyla pek bir bilgim yok seni yanlış yönlendirmeyeyim. Onun için ayrı bir konu açabilirsin veya sosyalde aratırsan mutlaka bulursun.

4 çekirdekse quad serisi. Takıp deneyin kartı denemeden almayın 256bit veya daha yüksek bit olsun 1 gb altına düşmeyin birde ddr 3 olsun en az.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı