Pentium 4 sistem upgrade

V!nky

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar parçalarından ve fiyatlarından anlayanlar yardım ederse sevinirim diyerek konuya giriyorum.

Bilgisayar almayı düşünüyorum fakat yeterli param yok fazla. Bu yüzden sistemimdeki parçaların yükseltilmesi gereken ya da eklenmesi gereken parçalarını değiştirmeyi planlıyorum.

Bana fazla ağır yük taşıyacak bir bilgisayar lazım değil. Örneğin; League of Legends gibi bir oyunu yüksek görüntü kalitesinde en az 60 fps ile oynamam yeterli.

Şimdi bilgisayarımın özelliklerini aktarayım.

1.gif

2.gif
1.gif
2.gif
1.gif
2.gif
3.gif
4.gif
5.gif
6.gif
7.gif

Tekrardan yardım ederseniz sevinirim, konuda bilgi sahibi olan kişilerden yardım bekliyorum...

Arkadaşlar bilgisayar parçalarından ve fiyatlarından anlayanlar yardım ederse sevinirim diyerek konuya giriyorum.

Bilgisayar almayı düşünüyorum fakat yeterli param yok fazla. Bu yüzden sistemimdeki parçaların yükseltilmesi gereken ya da eklenmesi gereken parçalarını değiştirmeyi planlıyorum.

Bana fazla ağır yük taşıyacak bir bilgisayar lazım değil. Örneğin; League of Legends gibi bir oyunu yüksek görüntü kalitesinde en az 60 fps ile oynamam yeterli.

Şimdi bilgisayarımın özelliklerini aktarayım.

Eki Görüntüle 164196
Eki Görüntüle 164197 Eki Görüntüle 164196 Eki Görüntüle 164197 Eki Görüntüle 164196 Eki Görüntüle 164197 Eki Görüntüle 164198 Eki Görüntüle 164199 Eki Görüntüle 164200 Eki Görüntüle 164201 Eki Görüntüle 164202

Tekrardan yardım ederseniz sevinirim, konuda bilgi sahibi olan kişilerden yardım bekliyorum...
Q6600 vb . işlemci + r7 240 bir de psu kötüyse vx500 alabilirsiniz.

Bu donanımlar yaklaşık ne kadar fiyata alınabilir? 1000 TLden fazla olmasın istiyorum. Ayrıca sadece bu donanımlar yeterli olacak mı?
İşlemci: 65TL 2.el sıfırını bulamazsınız.
Ekran kartı: 200TL
Psu: 150TL
Bunlarla lolda 60fps' den fazla alırsın.

Kusura bakma fakat ama son bi sorum daha var. Bu bilgisayar yaklaşık 11 senelik. Tabi ki aralarda ram eklemesi falan filan yapıldığı için bütün her şeyi eski değil. Bu kadar eski olduğu için dediğiniz donanımların yetmemesi gibi bir durum gerçekleşebilir mi? Yoksa tavsiyeniz her türlü yeterli olacak mıdır? Şimdiden teşekkür ederim beni aydınlattığın için.

Alacaksa hepsini ikinci el alsın. Q6600 65TL'den emin olun çok daha fazlaya satılıyor. En son 100TL ye görmüştüm. Ekran kartını 120TL'ye bulabilir sanırım.

İşlemciyi Core 2 Quad serisinden almalısın. RAM kalsın. Ekran kartını da bütçe varsa R7 250 alabilirsin. Bunları ikinci el alırsan bir sıkıntı olmaz.
Çok teşekkür ederim. Umarım 60 FPS alabileceğim bir sisteme sahip olurum. Iyi akşamlar.

Bence sen o kasayı upgrate etmek yerine 500-600 lira daha kat 1000 liranın üstüne sonra da linkte verdiğim arkadaşınki gibi bir sistem diz.

[Alındı] İ3 6098P - R7 370 Sistem
1000 liradan fazla bir bütçe genişletmesi yapamayacağım için böyle bir yükseltmeye ihtiyaç duydum. Yine de teşekkür ederim. Eğer ki bir genişletme yapabilseydim Technopat'da zaten bulunan 1500 TL'lik bir toplama bilgisayar rehberi var. Bunu almayı düşünecektim bütçe genişletmesi yapabilseydim. Fakat yine de herhangi donanım tavsiyen varsa alabilirim. Tekrardan sağolasın.

1500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı