Pentium 4 aşırı ısınıyor

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar bundan 3 ay önce tanıdığım birinden eski bilgisayar almıştım. Bilgisayarı açtığımda birazcık bekleyip kapandığıni ikinci kez açtığımda kapanmadığını gördüm bu hep olmaya devam etti sonrasında kapanma azaldi sorunun kaynağını bulamamıştım.

4 gün önce Windows loader yükledim ne olduğu fikrinde bir bilgim yoktu yükledikten sonra bilgisayar daha yavaş açılmaya başladı silmeyi düşündüm ama silemedim sonrasında 2 gün sonra bilgisayarı açtığımda bilgisayara yüklediğim uygulamadan bildirim geldi ve(CPU aşırı sıcak) şeklinde. Bilgisayar daha çok kasıyordu.

Arkadaşlar asıl sorunum buradan başliyor forumlarda gezindigimde bu sorunun nedeni termal macun dediler macunumu yeniledim bilgisayari komple temizledim bir daha denedim gene ayni bildirim geliyordu BIOS'dan CPU sicakligina baktim 90 derece altina inmiyordu ilk acisimda bile.

Arkadaşlar biraz uzun oldu evet ama ne yapmam lazım crackli Windows'dan mi CPU aşırı isiniyor yoksa voltajdan mi böyle oluyor? Bana yardımcı olursaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: Intel® pentium® 4 işlemci ht teknolojisi desteği, 3.20 GHz, 1M önbellek, 800 MHz FSB.

Son düzenleyen: Moderatör:
P4'un modeli nedir? CPU-Z ile bakabilirsiniz. Uzerindeki sogutucunun resmini yukleyebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 32
Peki ne yapabilirim biosdan voltajimi dusurmem lazim efendim

Termal macunu bugun yeniledim voltaji nasıl dusurebilirim?
Anakartın modeli nedir? Anakartınızda OC ayarlarını bulup işlemci voltajı otomatik seçenekte ise manuele çevirip voltajı düşürebilirsiniz.

Attiginiz fan 45W islemci fani gibi gorunuyor. Oldukca incel olanlar vardi onlardan mi? P4'lerin bazi modelleri 90W TDP'ye sahip. O modellerden ise isinmasi normal.

Geri
Yukarı