Pentium B960 işlemci i5-3230M'e mi yoksa i5-3320M'e mi yükseltilmeli?

Bütçe
300

MuhammedULUG

Femtopat
Daha fazla  
Pentium B960'ın soket' ine i5-3320M ve i5-3230M işlemcilerinden hangisi uyar? Araştırmalarıma göre ikisi de uyuyor fakat hangisini alacağıma karar veremedim.

Pek fazla bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim :)

Yükseltmemin asıl nedeni B960 da HD Graphics 2000 var o da DX10.1 yani DX11 desteklemiyor fakat i5-3230M ve i5-3320M işlemcilerde HD4000 var onlar da DX11 destekliyor.

Laptoplarda işlemci genelde anakarta gömülü olur. Senin cihazında öyle değilse bile TDP sorun oluşturur. Bu nedenle sorunsuz bir yükseltme yapabileceğini sanmam. Son olarak anakartının da soketi aynı olsa bile uyumlu olacağının garantisi yok. Normalde anakart üreticisinin sitesinden kontrol edilebilir ama laptoplar da bu mümkün değil diye düşünüyorum.

Laptoplarda işlemci genelde anakarta gömülü olur. Senin cihazında öyle değilse bile TDP sorun oluşturur. Bu nedenle sorunsuz bir yükseltme yapabileceğini sanmam. Son olarak anakartının da soketi aynı olsa bile uyumlu olacağının garantisi yok. Normalde anakart üreticisinin sitesinden kontrol edilebilir ama laptoplar da bu mümkün değil diye düşünüyorum.
Benimki gömülü değil yani çıkabiliyor ayrıca çip de o işlemcileri destekliyor YouTube de bununla ilgili çok video var aynı soket olduktan sonra bu sıkıntı olacağını sanmıyorum yani kesin değiştireceğim sizden istediğim şey hangi işlemciyi tercih edeyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı