Pentium D 90 derece

KaptanBey

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar Pentium D 925 işlemci kullanıyorum. Stok fan kullanıyordum termal macun olmadan 50-60 derecede seyrediyordu. GTA San Andreas 'ın MP serverina girince sıcaklık 90 dereceyi geçiyordu ve mükemmel donmalar, kanamalar yaşıyordum. Dün bir dostunun evine gittim, yuksek işlemci kullanımı olan oyunlar oynuyordu ve hemen hangi fanı kullandığını sordum ve stok fan kullandığını söyledi.

Acaba benim işlemcide mı bir terslik var? Bakır tas ile bile işlemci soğutanı gördüm. Intel fhp-6074a model fan kullanıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin fanını sök.
Toz varsa temizle.
Termal macun alıp işlemcinin üstüne sür.
Fanı tak.

Bu arada eğer hala ısınıyorsa intel in bakır tabanlı soğutucuları var 15-20 tl değişiyo fiyatı ondan alırsan seni idare eder. Elindeki işlemcide serinin en çok ısınan modeli

Sana tavsiyem Stok fanı sök işlemciyide sök ve işlemcinin üstündeki ile soğutucunun altındakı kalan termal macun kalıntılarını temizle. Temizle işleminin ardından yeni bir termal macun uygulaması yap sorunun ortadan kalkıcaktır. Minimum 60 derece görürsün oda işlemciyi zorlarsan. Coller Master termal mağcun kullanmanı tavsiye ediyorum son derece yararlıdır.

Termal macun olmamasından dolayı olamaz mı?
Termal macun olmadan AMD islemcimi 40 derecede kullanıyordum
İşlemcinin fanını sök.
Toz varsa temizle.
Termal macun alıp işlemcinin üstüne sür.
Fanı tak.

Bu arada eğer hala ısınıyorsa intel in bakır tabanlı soğutucuları var 15-20 tl değişiyo fiyatı ondan alırsan seni idare eder. Elindeki işlemcide serinin en çok ısınan modeli
Kule tipi fan kullanmayı düşünüyorum. Bütçem 50 TL önerileriniz varmı?

Bütçeni 20 TL farkla aşarsan RAMPAGE FROSTY-R 120MM fanını önerebilirim. Fan ışıklı olmasıyla beraber sessiz çalışıyor ve verdiği ışık güzel bir ortam katıyor. 50 TL ye bulabileceğini sanmıyorum.

Dosya Ekleri

• fffffff.jpg
    fffffff.jpg
    8 KB · Görüntüleme: 24
Performans olarak nasıl bir şey alırım peki? @lordserci
Performans olarak güzel bir performansı var. Bende Ryzen 3 2200G var. Yanında gelen stok fanı kullanmıyorum. Bu soğutucuyu kullanıyorum. Overclock yaptım ve hızımı 4.00 Ghz çıkarttım boşta 34-40 arası geziyor. Oyun oynadığımda yada yüke bindiğinde 50-55 ara sıra 60 oluyor yukarıya çıkmıyor.

Performans olarak güzel bir performansı var. Bende Ryzen 3 2200G var. Yanında gelen stok fanı kullanmıyorum. Bu soğutucuyu kullanıyorum. Overclock yaptım ve hızımı 4.00 Ghz çıkarttım boşta 34-40 arası geziyor. Oyun oynadığımda yada yüke bindiğinde 50-55 ara sıra 60 oluyor yukarıya çıkmıyor.
Şimdi şöyle söylemeliyim ki, ileride R7 240 ve e8500 işlemci alarak en azından GTA 5 gibi oyunları oynamak istiyorum. Yavaş yavaş geliştiriyorum bilgisayarımı. Şu anlık kafamda önerdiğiniz soğutucu var. Yanında termal macun geliyor mu?

Hayır yanında termal macun gelmiyor.
Termal macunu çok ucuz bir fiyata alabilirsiniz.
R7 240 giriş seviyesi ekran kartı olduğunu belirtmek istiyorum. GTA V gibi oyunlarda pek verim vereceğini sanmıyorum. Düşük ayarda veya orta ayarda oynatabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı