Pentium D 925 için darboğaz yapmayan ekran kartı

mhmthtn

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Merhabalar sorum şu bir arkadaşımda Pentium D 925 3.0 GHz işlemci ve Nvidia 7300 GS/7200 SE ekran kartlı çok eski bir bilgisayara sahip olduğunu ve oyunları açamadığından ekran kartını değiştirmek istediğini söyledi. Bu işlemciye darboğaz yapmayacak en güçlü ekran kartı ne olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ekran kartından önce ekran kartsız i3 bir sistem toplasın zira yeni i3'de ki HD Graphics bile o işlemciye dar boğaz yapmayacak ekran kartından kat ve kat üstündür ama bütçesi yetmiyor ise şuan ki i3'lerin 2. eline veya daha ucuz olması için 4. nesil i3'lerin 2. eline bakabilir.

Bence ekran kartından önce ekran kartsız i3 bir sistem toplasın zira yeni i3'de ki HD Graphics bile o işlemciye dar boğaz yapmayacak ekran kartından kat ve kat üstündür ama bütçesi yetmiyor ise şuan ki i3'lerin 2. eline veya daha ucuz olması için 4. nesil i3'lerin 2. eline bakabilir.
Pardon yanlış anlamayın ama arkadaşım sadece o işlemciye en uygun ekran kartını sorduğunu ve tabii ki yine de düşük olduğunu bildiğini söyledi . Bilginiz varsa söyleyebilir misiniz acaba ?

Pardon yanlış anlamayın ama arkadaşım sadece o işlemciye en uygun ekran kartını sorduğunu ve tabii ki yine de düşük olduğunu bildiğini söyledi . Bilginiz varsa söyleyebilir misiniz acaba ?
R7 240 takmasını tavsiye ediyorum. Arkadaşınıza söyleyin bence o sistemi makul bir fiyattan satıp üzerine de biraz daha para biriktirip ekleyip en azından AMD Athlon 860K alsın. Yanına da R7 240 gibi bir ekran kartı ekler ve rahatça oyun oynayabilir, internette gezinebilir.

R7 240 takmasını tavsiye ediyorum. Arkadaşınıza söyleyin bence o sistemi makul bir fiyattan satıp üzerine de biraz daha para biriktirip ekleyip en azından AMD Athlon 860K alsın. Yanına da R7 240 gibi bir ekran kartı ekler ve rahatça oyun oynayabilir, internette gezinebilir.
Teşekkür ediyorum tavsiye için ileteceğim. Bir bu Nvidia'nın eski Gt 8600, 9500, 9800 gibi kartlarına bakıyordu sanırsam ikinci el için. Bunlardan takmak istese darboğaz yapmayacak en iyisi hangi sayılı kartı olur ?

Teşekkür ediyorum tavsiye için ileteceğim. Bir bu Nvidia'nın eski Gt 8600, 9500, 9800 gibi kartlarına bakıyordu sanırsam ikinci el için. Bunlardan takmak istese dar boğaz yapmayacak en iyisi hangi sayılı kartı olur ?
GT 9800 olur ancak ben o ekran kartlarına bakmasını tavsiye etmem. Bence arkadaşınız o ekran kartlarına bakmamalı. R7 240 almalı diye düşünüyorum. Zira şuanki HD Graphics'ler bile GT9800'i eziyor.

GT 9800 olur ancak ben o ekran kartlarına bakmasını tavsiye etmem. Bence arkadaşınız o ekran kartlarına bakmamalı. R7 240 almalı diye düşünüyorum. Zira şuanki HD Graphics'ler bile GT9800'i eziyor.
Gerçekten yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim iyi akşamlar

Bu arada eğer sistemin parçalarını gelecekte yükseltmeyi planlarsa R7 360 almasını tavsiye ederim. Sonra tekrar tekrar ekran kartı değiştirmekle uğraşmasın :D

Bu arada eğer sistemin parçalarını gelecekte yükseltmeyi planlarsa R7 360 almasını tavsiye ederim. Sonra tekrar tekrar ekran kartı değiştirmekle uğraşmasın :D
Olayı şöyle izah edeyim. Evde duran ve başkalarının kullandığı o eski bilgisayara sıradan bir ekran kartı koymak istiyor sadece. Kendisine yeni bir şeyler düşünürse yeni sistem toplar tahminimce :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı