Dip Ses Yapmayan Ses Kartı Önerisi

oğulcan yorgun

Hectopat
Daha fazla  
Dip ses yapmayan ses kartı önerir misiniz? NW800'üm var laptop tanımıyor. O yüzden dip ses yapmayan bir ses kartı lazım .

Son düzenleme:
Bütçe belirtirseniz öneri gelecektir. Ayrıca, dip ses sadece ses kartıyla bitmiyor. Topraklama prizine kadar etki eden bir unsur.
Yok eminim , ses kartından geliyordu . Bütçem belli değil , benim önemsediğim şey şuan sadece dip ses yapmaması .
Acaba bu iş yapar mı ?

Dip ses, ses kartından değil ses kartına gelen elektrikle alakalı. Ground loop oluşuyor ve ses kartını değişseniz de bu sorun çözülmeyecek. Ses kartından ziyade dışarıdan bağlı ünitelerden alırsanız çözülebilir fakat yine dijital olarak sesi aldığınız arayüzün toprak hattı üzerinden bu parazit başınıza bela olacaktır. Bunu kısaca çözmek için aux kablonuzu kesip sağ-ground sol-ground şeklinde iki adet 1:1 600ohm trafo(transformer) bağlayarak(her bir kanal için) dip sesi yok edebilirsiniz.

Düzenleme yapayım, NW800'ü hoparlör sandım ben, condenser mic için balanslı kabloya ihtiyacınız var veya sadece mono kanala trafo bağlayacaksınız.

Dip ses, ses kartından değil ses kartına gelen elektrikle alakalı. Ground loop oluşuyor ve ses kartını değişseniz de bu sorun çözülmeyecek. Ses kartından ziyade dışarıdan bağlı ünitelerden alırsanız çözülebilir fakat yine dijital olarak sesi aldığınız arayüzün toprak hattı üzerinden bu parazit başınıza bela olacaktır. Bunu kısaca çözmek için aux kablonuzu kesip sağ-ground sol-ground şeklinde iki adet 1:1 600ohm trafo(transformer) bağlayarak(her bir kanal için) dip sesi yok edebilirsiniz.

Düzenleme yapayım, NW800'ü hoparlör sandım ben, condenser mic için balanslı kabloya ihtiyacınız var veya sadece mono kanala trafo bağlayacaksınız.
Hiçbir şey anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı