Pentium D 935 Yükseltme

Anakartınız 945G çipsetli. Bu çipset Pentium D, Pentium Dual Core E2x00 ve Core 2 Duo E4x00 E6x00 serisi işlemcileri destekler.

Pentium E6x00 serisi wolfdale kod adına sahip 45nm işlemcilerdir. Üstte yazdığım işlemcilerden sonra çıkan bir sonraki nesil 775 pin işlemcilerdir. 945G'nin bu işlemcilere desteği yoktur.

Core 2 Duo'da da E6x00 serisi vardır. Conroe kod adlı 65nm işlemcilerdir. 45nm olanlara göre daha eskilerdir. 945G çipset bu işlemcileri destekler.

Gönderdiğiniz linkte HP'nin Türkçe çevirisinin kurbanı olmuşsunuz biraz :) işlemci yükseltme bilgilerinde çekirdek 2 ikili E6x00 yazıyor, yani "Core 2 Duo e6x00" :D

Hatta aynı sayfanın İngilizce olanında Processor upgrade information kısmında görebilirsiniz. Aşağıya linki bırakıyorum.

Teşekkür ederim araştırmanız için bu kötü oldu, sevinmiştim oysaki yarın elime geçecek işlemci geri yollasam mı bilemedim 70 lira gibi bir fiyata almıştım.

Teşekkür ederim araştırmanız için bu kötü oldu, sevinmiştim oysaki yarın elime geçecek işlemci geri yollasam mı bilemedim 70 lira gibi bir fiyata almıştım.

Siz bilirsiniz, gelince takıp denersiniz olmadı iade edersiniz. Letgo'dan da araştırın çok daha uyguna alabilirsiniz bilgisayar parçalarını oradan.

• DESTEKLENEN İŞLEMCİLER.
  • Core 2 Duo E6x00.
  • Core 2 Duo E4x00.
  • Pentium D 9x0 Dual Core.
  • Pentium D 8xx Dual Core.
  • Pentium 4 6x1 series.
  • Celeron D 3xx series.
Yerinizde olsam direk anakartı değiştiririm.

Siz bilirsiniz, gelince takıp denersiniz olmadı iade edersiniz. Letgo'dan da araştırın çok daha uyguna alabilirsiniz bilgisayar parçalarını oradan.

G41 chipset bir anakart bulun. RAM'i 2+2 yapın ve Quad veya Xeon serisi işlemci kullanın.

Intel Pentium Dual Core E6800 elime geçti az önce işlemci yuvasına yerleştirip güç tuşuna bastım hiç ekran gelmedi, bu olmadığını mı gösterir başka bir gösterge mi çıkmalıydı? bozuk olup olmadığını öğrenmek açısından soruyorum.

Intel Pentium Dual Core E6800 elime geçti az önce işlemci yuvasına yerleştirip güç tuşuna bastım hiç ekran gelmedi, bu olmadığını mı gösterir başka bir gösterge mi çıkmalıydı? bozuk olup olmadığını öğrenmek açısından soruyorum.
Desteklemiyor olabilir.

Intel Pentium Dual Core E6800 elime geçti az önce işlemci yuvasına yerleştirip güç tuşuna bastım hiç ekran gelmedi, bu olmadığını mı gösterir başka bir gösterge mi çıkmalıydı? Bozuk olup olmadığını öğrenmek açısından soruyorum.

Desteklemediği için ekran gelmiyor. İade edin bence. Bütçeniz kısıtlı ise Core 2 Duo E6700 alın geçin. Daha fazla bütçe ayırabilirseniz, 775 pine yatırım yapılmaz artık. Daha yeni parçalar önerebiliriz.

Desteklemediği için ekran gelmiyor. İade edin bence. Bütçeniz kısıtlı ise Core 2 Duo E6700 alın geçin. Daha fazla bütçe ayırabilirseniz, 775 pine yatırım yapılmaz artık. Daha yeni parçalar önerebiliriz.

Bu işin sonu yok gibi pek anakart değiştirirsem ona uygun RAM işlemci derken bir miktar parayı gözden cıkarmam gerekecek, Core 2 Duo E6700 bu anakart için en iyi seçenek ise almaya çalışabilirim belki bir de ona uygun ekran kartı öneriside alırım sizden.

Geri
Yukarı