Core 2 E8400 vs Pentium D 935

eren2554

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Msi h510m-b İşlemci: İntel i3 10105f ekran kartı: msi gtx 750ti oc ram:hyperx Predator rgb ddr4 8gb 3000mhz ssd:240 gb kingston kasa:rampage triangle psu:xigmatek odin O700 80plus
Meslek
Öğrenci
LGA 775 pinli sistemim var. Şu an Pentium E5400 kullanmaktayım. Alabileceğim 2 model var. Biri Intel Dual Core 2 E8400 diğeri Intel Pentium D 935. Hangisine yönetlmeyliyim? Veya elimdeki işlemci daha mı iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi arasından E8400 derim.

Daha önceden E7600 kullanmıştım aralarında pek fark yok ikisinden birini almak zorunda değilsen Quad serisi çok daha güçlü olur çekirdek sayıları da daha fazla Q8400 gibi ya da daha üstünü ucuza bulursan alabilirsin alamazsan E8400 olur ama bunlar 2 çekirdekli işlemci çok uçurum fark yapmaz yine de biraz daha iyi olur.

Anakartı bilsem alacağın en iyi işlemciyi söylerdim. Bu sokette Pentium işlemciden uzak durmak gerek en düşük seviye işlemci çünkü. Bari E8500 al ne kadar fazla Ghz o kadar iyi.

Anakartı bilsem alacağın en iyi işlemciyi söylerdim. Bu sokette Pentium işlemciden uzak durmak gerek en düşük seviye işlemci çünkü. Bari E8500 al ne kadar fazla Ghz o kadar iyi.
Gigabayte g-31m s2l 775 pin uyumlu

E8500 ile 8400 arasında 0,16 ghz fark var çok var olacağını zannetmiyorum mhz ve tdp leride aynı aldığımda biraz overclock da yapacağım 8500 bende baktım ama benim bütçem üçindekiler kötü durumda 8400 buldum iyi durumda ucuz da onu almayı düşünüyorum

Gigabyte g-31m s2l 775 pin uyumlu.

E8500 ile 8400 arasında 0,16 GHz fark var çok var olacağını zannetmiyorum MHz ve TDP leride aynı aldığımda biraz overclock da yapacağım 8500 bende baktım ama benim bütçem üçindekiler kötü durumda 8400 buldum iyi durumda ucuz da onu almayı düşünüyorum.

Size uygun olanı alın modlama ile uğraşırım derseniz Xeon'da olur ama o kısmı size kalmış fiyatlarınıda bilmiyorum Quad'dan ucuz olmalı.

Arkadaşın dediği gibi E8500 de olabilir fiyat farkı çok yoksa ama genellikle aynı sokette olan 2 çekirdek islemcilerde uçurum fark olmuyor E8400 ile E8500 neredeyse aynılar zaten sokete takılabilen en kötü 2 çekirdek ile en iyi 2 çekirdek işlemci arasında fark olur onun dışında daha iyi anakarta geçersen olur.

Bu E8400 ne kadara buldunuz acaba başka işlemci bulabiliriz belki ekran kartı ne kullanıyorsunuz?

Size uygun olanı alın modlama ile uğraşırım derseniz Xeon'da olur ama o kısmı size kalmış fiyatlarınıda bilmiyorum Quad'dan ucuz olmalı.

Arkadaşın dediği gibi E8500 de olabilir fiyat farkı çok yoksa ama genellikle aynı sokette olan 2 çekirdek islemcilerde uçurum fark olmuyor E8400 ile E8500 neredeyse aynılar zaten sokete takılabilen en kötü 2 çekirdek ile en iyi 2 çekirdek işlemci arasında fark olur onun dışında daha iyi anakarta geçersen olur.

Bu E8400 ne kadara buldunuz acaba başka işlemci bulabiliriz belki ekran kartı ne kullanıyorsunuz?
180 liraya 2. El ama n11 de satılıyor yorumları da iyi

Bu E8400 ne kadara buldunuz acaba başka işlemci bulabiliriz belki ekran kartı ne kullanıyorsunuz? Bir kaç ay sonra anakartı değişirim bu yeni alıcağım işlemci yle idare etmeyi düşünüyorum çok kastıran cinsten oyunlar oynamıyorum. Daha bugün msi gtx 750 ti 2 gb aldım darboğaz olacaktır illaki ama çok takılmıyorum bu konulara zaten dediğim gibi bikaç aya anakartı değişirim.

180 liraya 2. El ama n11 de satılıyor yorumları da iyi
Yani ufak bir oc yapıp idare edebileceğim bir işlemci arıyorum

Son düzenleme:
180 liraya 2. el ama N11 de satılıyor yorumları da iyi.

Yani ufak bir OC yapıp idare edebileceğim bir işlemci arıyorum.

N11 de var böyle işlemciler 100TL bütçeniz artarsa Q9400 bu sistemi canlandırır gerçekten çok güç farkı var ve 4 çekirdekli eğer arttıramam derseniz Q8400 ve Q6600 alternatifleride var.

N11 de var böyle işlemciler 100TL bütçeniz artarsa Q9400 bu sistemi canlandırır gerçekten çok güç farkı var ve 4 çekirdekli eğer arttıramam derseniz Q8400 ve Q6600 alternatifleride var.

Bu işlemciler varken bu fiyatlarda E8400 fiyatına göre çok zayıf işlemci ama yine de sizin kararınız.

Bu işlemciler varken bu fiyatlarda E8400 fiyatına göre çok zayıf işlemci ama yine de sizin kararınız.
Peki quad ı bilmediğimden soruyorum ghz si biraz düşük kalıyor oc ile zorlamadan 3 ghz ye çıkarmı ki

Peki quad ı bilmediğimden soruyorum ghz si biraz düşük kalıyor oc ile zorlamadan 3 ghz ye çıkarmı ki
Extra voltaj vermeden

Peki Quad'ı bilmediğimden soruyorum GHz'si biraz düşük kalıyor OC ile zorlamadan 3 GHz'ye çıkar mı ki.

Extra voltaj vermeden.

Evet OC yapabilirsin ama gerek olacağını sanmıyorum anakartın destekliyor diye önerdim E8400'e OC yapsan bile Q9400'e yaklaşamaz bile çok güç farkı var.

Ekran kartınız zayıfsa daha iyi ekran kartıda kullanılır o işlemci ile.

Evet OC yapabilirsin ama gerek olacağını sanmıyorum anakartın destekliyor diye önerdim E8400'e OC yapsan bile Q9400'e yaklaşamaz bile çok güç farkı var.

Ekran kartınız zayıfsa daha iyi ekran kartıda kullanılır o işlemci ile.

GHz'e çok bakma sadece GHz etkilemiyor işlemci gücünü.

Geri
Yukarı