Pentium E2200 Tabanlı Sistemi Upgrade

SerefKhrmn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşım 7-8 yıllık evin bir köşesinde duran masaüstü bilgisayar mevcut. Ufak bir bütçe ile takılı olan RAM'e ek olarak 1 GB RAM, ekran kartı, duruma göre ise PSU almayı düşünüyorum. Şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Marka ve Model;

İşlemci: DualCore Intel Pentium E2200, 2200 MHz (11 x 200)
Anakart: Foxconn G31MV(-K) (1 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Anakart Çipseti: Intel Bearlake G31
Bellek: 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) DNHMAU1GC6FER1-A6
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2400 Series (512 mb-256mb paylaşımlı)
PSU: Enlight GPS-350AB C

Fan ve Voltaj Değerler;
Fan ve Voltaj değerleri.png

Güncel

Dostum bu sistem ile hiç uğraşma uygun fiyata bir bilgisayarcıya sat ayrıca bütçeni belirtirsen sana yeni bir pc toplarım.

Elimde I7 bir sistem var. Yukarıda belirtmiş olduğum bilgisayarı lazım olduğu zamanlarda el altında bulunması için 2-3 parça takviyesi yapmak istiyorum. 1 GB Ekran kartı ve 1 GB bir adet daha RAM alacağım. İnternetten yaptığım araştırmalar esnasında fark ettimki yaklaşık 150-200 TL civarında bir masrafı bulunuyor ve uzun süreler götüreceğini düşünüyorum. Bilgisayarı satmak konusunada gelecek olursak sağdan soldan ayırarak ve aynı zamanda çalışarak aldığım ilk bilgisayar olduğu için kıyamıyorum.

Hocam kıyama ama ddr2 sistem ddr3 den yani yeni sistemlerden pahalı olur. Ama İşinize yarayacaksa buyrun bi kaç tavsiye :
1-Ram direk satın alıp takamazsınız mhz si düşük ve aynısını bulmak ebay v.b siteler dışında zor.
Ram olarak eskiyi sökün BUNU takın 103,37 TL
2- Ekran kartı. Bunda düşük model söyleyeceğim çünkü o sisteme 1000 TL lik ekran kartı taksanda değişmez. Tavsiyem BUNU veya bunun denginde bir ekran kartı alın ki Power değişmeyesiniz ve en az fiyatla toplayın. Fiyatı 196,40.

Hocam kıyama ama ddr2 sistem ddr3 den yani yeni sistemlerden pahalı olur. Ama İşinize yarayacaksa buyrun bi kaç tavsiye :
1-Ram direk satın alıp takamazsınız mhz si düşük ve aynısını bulmak ebay v.b siteler dışında zor.
Ram olarak eskiyi sökün BUNU takın 103,37 TL
2- Ekran kartı. Bunda düşük model söyleyeceğim çünkü o sisteme 1000 TL lik ekran kartı taksanda değişmez. Tavsiyem BUNU veya bunun denginde bir ekran kartı alın ki Power değişmeyesiniz ve en az fiyatla toplayın. Fiyatı 196,40.

Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum.
Anakart markasının resmi sitesinden baktığım zaman 667/800 MHz Max 4GB ram desteği olduğu söyleniyor. Önermiş olduğunuz ekran kartı uyumluluğunda bir sorun çıkmazsa eğer 250-300 Tl + toz temizliği BİOS vb. güncellemelerle uzun süre benimle birlikte olacağını düşünüyorum.

2. bilgisayarınız olduğunuzu belirtmişsiniz. Ekleyeceğiniz parçaları 2. el forumlara veya satış sitelerine bakarak alırsanız maliyetiniz çok düşer. 50-60 tl'ye E8500 işlemci 70-80 tl'ye 2+2=4 GB 800 mhz ram, 75 tl civarı ekran kartı alarak belirttiğiniz bütçeyle işinize yarayacak bir güncelleme yapmış olursunuz.

2. bilgisayarınız olduğunuzu belirtmişsiniz. Ekleyeceğiniz parçaları 2. el forumlara veya satış sitelerine bakarak alırsanız maliyetiniz çok düşer. 50-60 tl'ye E8500 işlemci 70-80 tl'ye 2+2=4 GB 800 mhz ram, 75 tl civarı ekran kartı alarak belirttiğiniz bütçeyle işinize yarayacak bir güncelleme yapmış olursunuz.

İkinci el ürünlere güvenim tam değil. Ancak aldığım parçanın iadesi var ise durum deyişe bilir. Öneriniz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı