Pentium e2220 Sisteme 400 TL Ekran Kartı Önerileri

Sizce Hangisi?

• HD6790

Oy: 0 0,0%
  • Zotac GTX650 Synergy

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    14
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kokasi35

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Full-Stack Developer
1NsQIk3.png
Aslında bu konuyu açma isteğim hiç yoktu. Babamın sözde hiç borcu yoktu. Ve benim karnenin kötü geleceği için bana bahaneler uydurarak geçirdi. Ben de fazla yük olmamak için kendim biriktirdiğim para ile alacağım. Belki annemden 40-50TL koparabilirim. Biliyorum HD6790 hiç konulmamalıydı. :D Ama ne yapalım darboğaz sorunu var. Bu arada Pentium e2220 işlemcimi O.C ile 3.10GHz yükselttim. Darboğaz etkisi biraz daha azalır gibi. Sizce ekran kartı almak mı yoksa hiç almamak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem eski ise güç kaynağı da yetersiz gelebilir ve GTX 750 ti harici bir kart sorun yaratabilir. GTX 750 Tİ alıp sorunsuzca 3 yıl rahatlıkla kullanabilirsin. Üstelik güncel ve performansının kanıtlanmış olması da cabası.

Sistem eski ise güç kaynağı da yetersiz gelebilir ve GTX 750 ti harici bir kart sorun yaratabilir. GTX 750 Tİ alıp sorunsuzca 3 yıl rahatlıkla kullanabilirsin. Üstelik güncel ve performansının kanıtlanmış olması da cabası.
Yani hem ekran kartı için hem psu almak için düşüncem var. Ve ona göre bütçe hazırlayacağım.

VSYN-C fps sabitleyen bir ayar. Sanmıyorum.
Yani ekran kartının fazla performans vermesini azaltarak uygun hale getirmek için. Yani fazla fps olursa işlemci veri gönderemez ve darboğaz olur diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum? Bu yüzden VSYN-C açsam darboğaz biraz da olsa azalır mı diyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı