Pentium e2220 Sisteme 400 TL Ekran Kartı Önerileri

Sizce Hangisi?

• HD6790

Oy: 0 0,0%
  • Zotac GTX650 Synergy

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    14
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekran yırtılmalarına da etkisi var. Sisteminizi tam yazar mısınız?

Son düzenleme:
E2200 çok düşük be hocam. GTX 750Tİ konusunda şüphelerim var. Darboğaz yapabilir. Hatta yapar diyorum ben.

Gtx 750 ti öneririm. Bu arada iyi bir işlemci soğutucusu da almanı tavsiye ederim.

R7 265 OC 2G GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
İleriye dönük bir yatırım için ben bunu öneririm. Bazı fanatikler NVidia 750 Ti bundan iyi derler inanma. Testler yalancı çıkartıyor onları. Cuda destekli oyunlar hariç. MSI olduğu için kutu içeriğinde harika bir yazılım olan Afterburner ile geliyor. AMD sürücü yazılımıda idare eder.
Akıllı oyun ayarları dışında benim fikrim CPU darboğazını aşmak için GPU ve Ram frekans ayarlarını deneyerek düşür. İleride sistemin tamamını yükselttiğinde normale çeker veya OC yaparsın.

Ekran yırtılmalarına da etkisi var. Sisteminizi tam yazar mısınız?
Berke abi elimde hem Pentium E2220 hem de Quad Core Q6660 var. 2gb ram var. Ve indirimde iken almış olduğum Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 500W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar bu güç kaynağı var.

Bence HD7770 almalısın darboğaz sıkıntısı olmaz.​
G31 chipsetli anakartım var. @Silinen üye çalışmaz diyordu. Ben de düşündüm şu ankartı alıyım mı? Hem elimdeki ram ve anakartı satarım. Bunu alırım bide yanına güncel olan DDR3 1333MHz ram alırım diye düşündüm.
Anakart: Biostar G41D3+ Intel G41 1333MHz O.C. DDR3 Sata 2.0 Usb 2.0 Anakart | hızlıal.com
Ram : Hi-Level 4 GB Ddr3 1333 Mhz Soğutuculu Ram Bellek (HLV-PC10600D3/4G) | hızlıal.com
Sizce nasıl? Bir de şu linkler çok uzun bazı kullanıcılar link yerine ''ram'' yazıyor ve direk o sayfaya gidiyoruz bu olay nasıl oluyor bilgilendirir iseniz sevinirim? Anakart ve ram seçimim nasıl olmuş?

Berke abi elimde hem Pentium E2220 hem de Quad Core Q6660 var. 2gb ram var. Ve indirimde iken almış olduğum Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 500W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar bu güç kaynağı var.

G31 chipsetli anakartım var. @Silinen üye çalışmaz diyordu. Ben de düşündüm şu ankartı alıyım mı? Hem elimdeki ram ve anakartı satarım. Bunu alırım bide yanına güncel olan DDR3 1333MHz ram alırım diye düşündüm.
Anakart: Biostar G41D3+ Intel G41 1333MHz O.C. DDR3 Sata 2.0 Usb 2.0 Anakart | hızlıal.com
Ram : Hi-Level 4 GB Ddr3 1333 Mhz Soğutuculu Ram Bellek (HLV-PC10600D3/4G) | hızlıal.com
Sizce nasıl? Bir de şu linkler çok uzun bazı kullanıcılar link yerine ''ram'' yazıyor ve direk o sayfaya gidiyoruz bu olay nasıl oluyor bilgilendirir iseniz sevinirim? Anakart ve ram seçimim nasıl olmuş?
@Kokasi35 G41 çipsetli anakart alırsanız sorun olmaz. Hİ-Level bellek almayın. Dandik. Vatan'da Msi G41 çipsetli anakart var. Bellek olarak Gskill, Corsair ya da Kingston marka alın.

@Kokasi35 G41 çipsetli anakart alırsanız sorun olmaz. Hİ-Level bellek almayın. Dandik. Vatan'da Msi G41 çipsetli anakart var. Bellek olarak Gskill, Corsair ya da Kingston marka alın.
O MSI G41M-P33 anakartı diyorsanız. Onun 2 kanalı DDR3 2 kanalı ise DDR3. Yani 2 slot DDR2 geri kalan 2 slot ise DDR3 benim alacak olduğum daha doğrusu düşündüğüm anakart tamamen DDR3 destekliyor. Hem DDR2 ramden ve anakarttan kurtulurum diye düşündüm.(Eğer beğendiğim anakartı alırsam şuan kullandığım DDR2 ram ve anakarttı satarak para alabilirim) Hi-Level niye dandik? Kanıt gösterirsen sevinirim.

Tamam o zaman. Anakart aynı kalsın. Hİ-Level'In neden dandik olduğuna gelicek olursak bellek üzerindeki soğutucuları bir işe yaramıyor. Arkadaşımda var. Pek kaliteli değil. Zaten çok fazla tercih edilen bir markada değil. 10-15₺ daha fazla vererek Kingston bellek alabilirsin.

Tamam o zaman. Anakart aynı kalsın. Hİ-Level'In neden dandik olduğuna gelicek olursak bellek üzerindeki soğutucuları bir işe yaramıyor. Arkadaşımda var. Pek kaliteli değil. Zaten çok fazla tercih edilen bir markada değil. 10-15₺ daha fazla vererek Kingston bellek alabilirsin.
Anakart G41 chipsetli sorun olmaz demi? Ekran kartlarını kaldırır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı