Pentium E5300 için Ekran Kartı

GinqFreecs

Hectopat
Daha fazla  
RAM : 4 GB
İşlemci : Pentium(R) Dual Core E5300 2.6 GHZ
Anakart : ECS G31T-M7
Bu sisteme en fazla 400 TL'lik ekran kartı önerebilir misiniz sağolun.

Normalde Sapphire R7 250X GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı bunu alıcaktım ama vatan bilgisayar sağolsun kargolu satış dan kaldırmış sadece mağazadan alabiliyormuşuz ve sadece samsunda var :I Bunu alabileceğim başka site biliyorsanız oda olur çünkü ben bulamadım :( Hepsi burada da falan bu ürün temin edilemiyor diyor da.

Son düzenleyen: Moderatör:
400 TL ye 0 kart almak bu devirde çok zor benim tavsiyem ise 2. El Gtx 660-670-680-770-760 almanız bu kartları 400 TL civarında bulabilirsiniz ama güç kaynağınızın en azından 450-500w 80+bronz olması gerekiyor güç kaynağınızıda yazarsanız daha iyi fikir sahibi olabilirim.

@CHiBLaST iyi bir noktaya değinmiş fakat GTX 660 gibi kartlar o işlemciyle darboğaz yapacaktır. R7 240 veya R7 250 almanızı öneririm. R7 250 ile darboğaz olma ihtimali yine var ama R7 240 ile sorun çıkmaz. Güç kaynağınızın da en az 400 Watt ve güvenilir olması da iyi olur. Daha düşük bir güç kaynağı ile denerseniz sisteminize zarar gelme riski doğar.

@CHiBLaST iyi bir noktaya değinmiş fakat GTX 660 gibi kartlar o işlemciyle darboğaz yapacaktır. R7 240 veya R7 250 almanızı öneririm. R7 250 ile darboğaz olma ihtimali yine var ama R7 240 ile sorun çıkmaz. Güç kaynağınızın da en az 400 Watt ve güvenilir olması da iyi olur. Daha düşük bir güç kaynağı ile denerseniz sisteminize zarar gelme riski doğar.

başlığı yanlış yazmışım diye ceza yedim :( r7 250x almamın sebebi ilerde işlemciyi ana kartı değiştirmek istiyorum o yüzden zaten çok fazla dar boğaz yapacak oyun oynamayı düşünmüyorum bir GTA 5 falan oynamam yani en fazla ark survival evolved oynucam. Ama hiçbir sitede r7 250x bulamıyorum neden acaba ? bildiğiniz bir site var mı yabancı sitelere bile baktım hepsinde out of stock diyor ne türk ne yabancı sitede bulamadım üretilmiyor mu bu r7 250x bu r7 250x ayarında bir kart önerebilir misiniz çünkü ileride işlemci anakart değiştirince bu sefer r7 240 işime yaramıcak ama 400 tl yide geçmezse iyi olabilir.
kısacası ben bu r7 250x i nerden bulucam :(

Anakartı Core2Quad ı destekliyor ileride 50-100 TL arasına core2quad alırsa darboğaz sorununu önemli ölçüde azaltmış olur o yüzden o ekran kartlarını önerdim benim sistemime bakarsan sadece 2-3 oyunda darboğaz yaşıyorum oda The Crew ve NFS 2015.FPS oyunlarının hiçbirinde darboğaz yaşamadım.

Ben bu r7 250 x i alıcakdım da hiçbir sitede yok hepsinde geçici olarak temin edilemiyor diyor yabancı sitelerde bile out of stock diyor bitek vatan bilgisayarda var heralde oda samsunda arkadaş anlamadım ben bu işi. Dediğiniz kartlar r7 250x e göre nasıl ve onları alabileceğim güvenli bir site var mı acaba link atabilir misiniz. veyahut r7 250x ayarında bir kart önerebilir misiniz 400tl sınır olacak şekilde

başlığı yanlış yazmışım diye ceza yedim :(

bide bunları çalıştıracak bir güç kaynağı alıcam güç kaynağıda önerebilirmisiniz

İmzamdaki Zalman güç kaynağını 225 TL ye aldım onun haricinde genel olarak 80+bronz 500-600 w bir güç kaynağı tek olan bir ekran kartına yetecektir.Bu güç kaynağını nasıl aldım diye sorarsanız Ankara da Vatan Bilgisayarın büyük marketi var orada tek kalmıştı baya bi indirim yaptılar sağolsunlar :D ZALMAN ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700W GÜÇ KAYNAĞI Bu güç kaynağını almaya gidiyordum onun yerine daha iyisini bulup aldım bu güç kaynağını alırsan ileride çift GPU lu sistem arayışı içinde olursan güç kaynağı almamış olursun.

İmzamdaki Zalman güç kaynağını 225 TL ye aldım onun haricinde genel olarak 80+bronz 500-600 w bir güç kaynağı tek olan bir ekran kartına yetecektir.Bu güç kaynağını nasıl aldım diye sorarsanız Ankara da Vatan Bilgisayarın büyük marketi var orada tek kalmıştı baya bi indirim yaptılar sağolsunlar :D ZALMAN ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700W GÜÇ KAYNAĞI Bu güç kaynağını almaya gidiyordum onun yerine daha iyisini bulup aldım bu güç kaynağını alırsan ileride çift GPU lu sistem arayışı içinde olursan güç kaynağı almamış olursun.

Teşekkür ederim peki diğer sorularıma da cevap verebilirmisiniz
r7 250x i nerden bulabilirim üstte söylediğiniz ekran kartları vs

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
r7 250x ile Witcher 3 de 30-60 fps arası alıyor aynı ayarlarda ben 85 fps alıyorum 1920x1080 postproccess en yüksek ayarlarda ve graphic optionsdaki ayarlarda high da hairwork AA sı hariç 30-45 fps arası alıyorum sen düşün aradaki farkı.

R7 250x i nerede bulabileceğiniz konusunda bir fikrim yok ama ben 2.El GTX 680 i sahibinden.com da buldum Ankara içi 400 TL ye aldım 1 aylık KYK paramla :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı