Pentium E5400 sisteme yükseltme önerisi

ahmet947

Decapat
Arkadaşlar selam, nasılsınız? Benim bir sistemim var:
Pentium E5400.
DDR2 2x1GB RAM.
LGA775 soket anakart.
Bu sistemle bu seneyi idareten geçireceğim. Fakat donma kasma çok oluyor. RAM'ı 4 yapacağım bunun yanında sizce gündelik kullanım için(Google, YouTube, Discord) işlemci mi alayım yoksa ekran kartımı alayım? İşlemciyse önerileriniz nelerdir? Oyun oynayacağımı sanmıyorum. Belki PES2013 ve Minecraft.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, nasılsınız? Benim bir sistemim var:
Pentium E5400.
DDR2 2x1GB RAM.
LGA775 soket anakart.
Bu sistemle bu seneyi idareten geçireceğim. Fakat donma kasma çok oluyor. RAM'ı 4 yapacağım bunun yanında sizce gündelik kullanım için(Google, YouTube, Discord) işlemci mi alayım yoksa ekran kartımı alayım? İşlemciyse önerileriniz nelerdir? Oyun oynayacağımı sanmıyorum. Belki PES2013 ve Minecraft.
O işlemci yetmez, Q serisi alman gerekiyor. 4 çekirdekli Q9000 ve üstü.

Ben tamircide çalışıyorum seninki gibi sistem geldi ekran kartı GT630 2 GB, 8 GB DDR2 800MHz RAM, 240 GB SSD var üstünde, ama işlemci güçlü olmadığından donup duruyordu.

Bence işlemci, RAM ve diskini yükseltirsen bilgisayarın büyük ölçüde hızlanır, ama alacağın parçalar o parayı hak eder mi bilmiyorum şu anda Quad serileri çok fazla fiyattalar.

Bence 8 GB RAM iyi gelecek. Anakart destekliyorsa SSD alin ayrica.
Maalesef 4'e kadar destekliyor.
Ben tamircide çalışıyorum seninki gibi sistem geldi ekran kartı GT630 2 GB, 8 GB DDR2 800MHz RAM, 240 GB SSD var üstünde, ama işlemci güçlü olmadığından donup duruyordu.

Bence işlemci, RAM ve diskini yükseltirsen bilgisayarın büyük ölçüde hızlanır, ama alacağın parçalar o parayı hak eder mi bilmiyorum şu anda Quad serileri çok fazla fiyattalar.
Xeon işlemciler nasıldır? Birkaç yerde e5440 ve 5450 önerisi görmüştüm.

Yeni baktımda q9400 200tlye gördüm alınır mı sizce?

Son düzenleme:
anakartın 8 desteklemiyorsa sistem yükseltmene deymez, elindekini satıp yeni sistem topla

200tl ye i3 4130 işlemciler var q9400 alırsan ayrıca ısı sorunu ile de uğraşman gerekecek sonuçta 95w lık işlemci

Yeni konular

Geri
Yukarı