Pentium E5400 ve ATI Radeon HD 4300 sistem yükseltme

Lil İsmail

Centipat
Ben bilgisayardan pek anlayan birisi değilim o yüzden yardımınızı istiyorum :) .

10 yıllık bir bilgisayarım vardı ve Windows 10 yaptıktan sonra yavaşladığı için parçalarını elime para geçtikçe değiştirmeye karar verdim.
Özellikleri.

İşlemci: Pentium(r) Dual-Core CPU E5400 @ 2.70 GHz.
RAM: DDR2 2 GB RAM.
Ekran kartı: ATI Radeon HD 4300/4500 serisi.

İlk olarak uygun fiyattan 2 adet DDR3 4 GB 1600 MHz RAM aldım (buna ve şu anki parçalara uygun anakart almak istiyorum. )
Ve ileride bu alacağım anakarta uygun ekrankartı ve işlemci tavsiyelerinizi de yazabilir misiniz? Bütçe anakart için maks 450 500 civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız DDR3 destekliyor mu ona bakın.
Şahsen ben böyle bir sisteme para yatırmazdım. Çok eski.
Sene sonunda üniversiteyi kazanınca laptop alacağım zaten. Ama 2. bir bilgisayar olarak (mümkünse parçalarını bir kaç tık iyileri ile değiştirip ) kullanmak istiyorum. Mutlaka bir şekilde işime yarayacağını düşündüğümden dolayı. Anakartım DDR3 desteklemiyor.

Uygun fiyata 2.el 775 pin DDR3 anakart bulmak zor. Çoğunlukla 150TL'ye gidiyorlar. Asıl değeri benim gözümde yaklaşık 70TL. Bence elinizdeki anakartın desteklediği en güçlü işlemciyi alıp takın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı