Pentium E5500 bilgisayar çok kasıyor

mertkynrpnr

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım çok kasıyor. YouTube'da video izlerken internette gezinirken her şey de çok kasıyor. Sebebini bilmiyorum. Bilgisayarı yeni formatladım ve aldığımda Windows 11 Pro yüklüydü, ben Windows 10 Pro yükledim. Ekran kartı yoktu, üstünde 1 GB'lık ekran kartı taktım. İşlemcisi Intel Core Duo 2 1.8 GHz idi, ben Pentium E5500 2.8 GHz işlemci taktım ama gene aynı kasma donma sorunları var. Neden olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim;
sist.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarım çok kasıyor. YouTube'da video izlerken internette gezinirken her şey de çok kasıyor. Sebebini bilmiyorum. Bilgisayarı yeni formatladım ve aldığımda Windows 11 Pro yüklüydü, ben Windows 10 Pro yükledim. Ekran kartı yoktu, üstünde 1 GB'lık ekran kartı taktım. İşlemcisi Intel Core Duo 2 1.8 GHz idi, ben Pentium E5500 2.8 GHz işlemci taktım ama gene aynı kasma donma sorunları var. Neden olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim;Eki Görüntüle 2104706
Sadece işletim sistemi olsa konu: Windows yerine bir Linux ile bu sistemi daha stabil kullanabilirsin.
HDD/SSD'lerini gözden geçirmende fayda var eğer eski bir sistem ise.

Disk sağlığını kontrol et ve 2016 Ltsb'den(numarası 1607'dir) daha yeni bir windows sürümü kurma ve güncellemeleri de kurma. Bunları yapmazsan 333 tane konu da açsan nafile.

Geri
Yukarı