Pentium E5700 sisteme güncelleme

marcspector9

Kilopat
Makaleler
2
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ! Benim PC miladını doldurmuş desem az bile :D Sorum o ki hangi ekran kartı tavsiye ede bilirsiniz ve o ekran kartının verdiği güçle hangi oyunları rahatlıkla oynamak olur ?

Yeni PC toplamaya gelince ise malesef bütcem yok. Onun için bi süreliğine bunu güncelleyip devam edicem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oldukça yetersiz bilgi veriyorsunuz ama şu an bize. Ne kadar bir bütçeniz var? Kaç Gb RAM mevcut sisteminizde. Biraz daha detaylandırırsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

@honourr @My Man! kusura bakmayın arkadaşlar. Yazım hatasından dolayı uyarı aldım. Ama önemli değil bi daha olmaz. Gelelim güncelleme konusuna.Sistemimdeki bileşenler şunlar:
  1. İntel Pentium E5700 işlemci
  2. Biostar G41D3C Anakart
  3. TwinMos 4GB Ram
  4. 300W güç kaynağı
Bilmek istediğim şu ki hangi ekran kartı bu sisteme daha uyum sağlar ?

@honourr @My Man! kusura bakmayın arkadaşlar. Yazım hatasından dolayı uyarı aldım. Ama önemli değil bi daha olmaz. Gelelim güncelleme konusuna.Sistemimdeki bileşenler şunlar:
  3. TwinMos 4GB Ram
  4. 300W güç kaynağı

Bütçenizi hala söylememişsiniz. GTX 750 Ti veya R7 240 rahatlıkla uyum sağlar.

3. TwinMos 4GB Ram
  4. 300W güç kaynağı
Bak kardeşim, bende de E5200 var, HD 5570 ve 4 GB RAM var. Bence sen de yaptığımı yap, biraz daha para biriktir ardından tıpkı o profesyonel oyuncular gibi güzel bir sistemin olur. Ben çok şükür kendimi zapt ettim, son anda R7 240 almaktan vazgeçtim.

Bak kardeşim, bende de E5200 var, HD 5570 ve 4 GB RAM var. Bence sen de yaptığımı yap, biraz daha para biriktir ardından tıpkı o profesyonel oyuncular gibi güzel bir sistemin olur. Ben çok şükür kendimi zapt ettim, son anda R7 240 almaktan vazgeçtim.
Hangi oyunları rahatlıkla oynatıyor ? Siz bana HD 5570 mi öneriyorsunuz ?

r7 240 daha çok online oyunlar için artık kullanılan bir kart. Ama çözünürlük düşürülerek AAA dediğimiz oyunlarıda oynatıyor. Forumda oldukça çok kişi bu kartı öneriyor ama ben de sabrederseniz para biriktirmenizi ve daha iyi bir sistem almanızı öneririm. Yani miladı geçmiş diyerek sistem değiştirip başka miladı geçen bir kart almak bana uygun gelmiyor.

r7 240 daha çok online oyunlar için artık kullanılan bir kart. Ama çözünürlük düşürülerek AAA dediğimiz oyunlarıda oynatıyor. Forumda oldukça çok kişi bu kartı öneriyor ama ben de sabrederseniz para biriktirmenizi ve daha iyi bir sistem almanızı öneririm. Yani miladı geçmiş diyerek sistem değiştirip başka miladı geçen bir kart almak bana uygun gelmiyor.
Yeni sistem toplamama çok süre var daha. Onun için bir süreliğine idare etmelik ekran kartı arıyorum.

HD 5570 dünyanın en berbat kartı. Kendisini tanıyorsanız size güzel bir deneyim vermiştir. Hayır kardeş, önermiyorum. Onunla COD serisi falan oynadım ama orta seviyede. Çözünürlük ise 1366*768. Bence bir 1000-1500 yap paranı sonra I3 4160 ve AMD ya da NVIDIA seçerdin güzel bir kart, oh mis. Aslında APU da alabilirsin.
Ama yine de almak istiyorsa R7 240 iyidir, işini görür. Zaten fiyatı da 200 civarı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı