Pentium E6300 düşük performans

• Konuyu başlatan ZeKii
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 814

ZeKii

Femtopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selam, dün XEON5450 işlemci aldım. Eski işlemcim Intel Pentium E6300'dü. Anakartım G41mxe sıkıntısız bir şekilde taktık ve çalıştırdık. Başta bir sorun yoktu CS falan açtık beklediğimden az FPS aldım ama yeterli gibiydi. 60 70 80 arasıydı 1 2 saat geçti fpsem 40 50 oldu. Ben de çıkacaktım kapadım. PC'yi bu sabah açtım, CS giridim ama map yüklenmedi. Sonda kaldı dondu ve ban yedim. Ben de kapadım CS'yi. Bir süre geçti 1 2 saat sanki biri fişi çekmiş gibi tak diye kapadı, açtım. Galiba şartel falan attı dedim. 2 saat kullandım yine aynısı oldu, yine şartel attı diye düşündüm. Ama kuşkuluydum. AIDA64'dü açtım kontrolden geçiriken yarıda kapandı. CS'de kasıyordu, zaten bende bir sorun olduğunu düşündüm ve aldığım kişiye yazdım. O da Xeon fazla ısınan bir işlemci ondan olabilir ya da PSU'dan da olabilir dedi ve bende emin değilim. Neden olduğunu aranızda bilen varsa ve yardımcı olursa çok minnettar kalırım.

Selam, dün XEON5450 işlemci aldım. Eski işlemcim Intel Pentium E6300'dü. Anakartım G41mxe sıkıntısız bir şekilde taktık ve çalıştırdık. Başta bir sorun yoktu CS falan açtık beklediğimden az FPS aldım ama yeterli gibiydi. 60 70 80 arasıydı 1 2 saat geçti fpsem 40 50 oldu. Ben de çıkacaktım kapadım. PC'yi bu sabah açtım, CS giridim ama map yüklenmedi. Sonda kaldı dondu ve ban yedim. Ben de kapadım CS'yi. Bir süre geçti 1 2 saat sanki biri fişi çekmiş gibi tak diye kapadı, açtım. Galiba şartel falan attı dedim. 2 saat kullandım yine aynısı oldu, yine şartel attı diye düşündüm. Ama kuşkuluydum. AIDA64'dü açtım kontrolden geçiriken yarıda kapandı. CS'de kasıyordu, zaten bende bir sorun olduğunu düşündüm ve aldığım kişiye yazdım. O da Xeon fazla ısınan bir işlemci ondan olabilir ya da PSU'dan da olabilir dedi ve bende emin değilim. Neden olduğunu aranızda bilen varsa ve yardımcı olursa çok minnettar kalırım.
İşlemci çok eski.

Core temp indirip AIDA ile test yapın ve sıcaklık değerlerini atın.

İşlemci çok eski.

Eski olabilir fakat bu olayda alakası yok bununla Pentium kullanan arkadaşım var hala (bende Core 2 Duo kullanıyorum).

Core temp indirip AIDA ile test yapın ve sıcaklık değerlerini atın.

Eski olabilir fakat bu olayda alakası yok bununla Pentium kullanan arkadaşım var hala (bende Core 2 Duo kullanıyorum

Test yapamıyorum test ortasında bilgisayar kapanıyor ve bu sabahta şöyle bir şey oldu konuyla alakalı olmayabilir klavyem çalışmamaya başladı silme tuşum arada geliyor gidiyor T harfide aynı tabii bu donanımsal olabilir bu yüzden alakası olmayabilir dün gece 4 saate yakın çalıştırdım DC Among Us falan bir sıkıntı olmadı ama bu sabah açtığım CS yine aynıydı Max 50 FPS görüyordu ısınma olduğunu düşünmüyoz MSI Afterburn ile baktık masaüstünde 10 derecelerdeydi oyunda bakamadık. Ama belki oyunda ısınabiliyor olabilir oyundaki ısınmaya bakmadık MSI aferburn ile açılmadı bilmediğim bir nedenden oyunda ısıya bakmamı sağlayacak bir program varsa bakabilirim.

Son düzenleme:
Test yapamıyorum test ortasında bilgisayar kapanıyor ve bu sabahta şöyle bir şey oldu konuyla alakalı olmayabilir klavyem çalışmamaya başladı silme tuşum arada geliyor gidiyor t harfide aynı tabii bu donanımsal olabilir bu yüzden alakası olmayabilir dün gece 4 saate yakın çalıştırdım DC Among Us falan bir sıkıntı olmadı ama bu sabah açtığım CS yine aynıydı Max 50 FPS görüyordu ısınma olduğunu düşünmüyoz MSI Afterburn ile baktık masaüstünde 10 derecelerdeydi oyunda bakamadık. Ama belki oyunda ısınabiliyor olabilir oyundaki ısınmaya bakmadık MSI aferburn ile açılmadı bilmediğim bir nedenden oyunda ısıya bakmamı sağlayacak bir program varsa bakabilirim.

Kapanmadan önceki sıcaklık gerekli masaüstü 10 derece mümkün değil.

Bu yazıyo aslında açınca programı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,1 KB · Görüntüleme: 73
Modlu BIOS'u yüklemeyi becerememiştik ama belki zaten üst seviyedir deyip geçmiştik açılınca da bilgisayar demek ki gerek yokmuş demiştik biosunun eski olduğuna bakabileceğim bir yer var mı yani modlamadan kaynaklı olduğunu anlamamı sağlayacak bir program falan çünkü herkes ayrı bir şey diyor biri PSU biri ısınma ondan emin olmam lazım.

Geri
Yukarı