Pentium E6300 düşük performans

• Konuyu başlatan ZeKii
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 813
PSU 300W ekran karı: NVIDIA 9800GT 1GB 256 Bit. İşlemci: Intel XEON5450 3.00GHz 4 çekirdek. RAM 4 GB. İşletim sistemi: Windows 10. anakart: G41mxe.

PSU 300W ekran karı: NVIDIA 9800GT 1GB 256 Bit. İşlemci: Intel XEON5450 3.00GHz 4 çekirdek. RAM 4 GB. İşletim sistemi: Windows 10. anakart: G41mxe.
Hocam PSU ucu ucuna yetiyor yada yetmiyor gibi. Ekran kartı 120W işlemci 80 200W yapıyor sadece bu ikisi. 300W bir PSU kaliteli bir marka değilse 12V kanalından kaç W verebilir siz düşünün. Başka bir PSU ile deneme ihtimaliniz var mı?

Başka bir PSU kullanmak zor olur biraz en fazla arkadaşımınkini alırım onunla denerim ama pc yi düz kullanınca bişi olmuyor dün 8 saat kullandım bilgisayarı baktım kaç saat açık diye bu 8 saatde derslere fln girdim dc spofity açıktı ve herhangi bi kapanma olmadı ama cs yine max 30 50 fps arasında bende emin olmak istiyorum sorunun ne olduğu hakkında PSU mu BİOS mu ısınmamı.

Başka bir PSU kullanmak zor olur biraz en fazla arkadaşımınkini alırım onunla denerim ama pc yi düz kullanınca bişi olmuyor dün 8 saat kullandım bilgisayarı baktım kaç saat açık diye bu 8 saatde derslere fln girdim dc spofity açıktı ve herhangi bi kapanma olmadı ama cs yine max 30 50 fps arasında bende emin olmak istiyorum sorunun ne olduğu hakkında PSU mu BİOS mu ısınmamı.
Böyle sıkıntılar genelde PSU'dan olur arkadaşınızın PSU'ını alıp biriyle ekran kartını besleyip diğeri ile sistemi beslemeyi deneyebilirsiniz ama tehlikeli bir yöntem uyarırım. Zaten parçalar oyunda yük altına girip daha çok elektrik çeker o yüzden oyunda atma takılma kasma olması gayet normal. İlk önce suçlu PSU gibi yaklaşın deneyin sonra diğer konulara geliriz.

Bu durumda sıkıntı ısınmamı oluyor bilgisayarda ve ne yapmamı önerirsiniz fan falan mı alayım yoksa daha farklı bir şey mi?
Yardımınız için teşekkürler ama galiba ısınmadan olabilir dünki attığım SS'te ısınmadan dolayı galiba yukarıda bir arkadaşta söylemiş.

İlk önce kasayı açıp işlemcinin fanına bakın. Düzgün oturmuşsa yeni bir fan almanız lazım. Düzgün oturmamışsa bu sefer düzgün bir şekilde takmayı deneyin fanı.

Bu durumda sıkıntı ısınmamı oluyor bilgisayarda ve ne yapmamı önerirsiniz fan falan mı alayım yoksa daha farklı bir şey mi?
Yardımınız için teşekkürler ama galiba ısınmadan olabilir dünki attığım SS'te ısınmadan dolayı galiba yukarıda bir arkadaşta söylemiş.
Evet olabilir ama arkadaşım e5200'le 100 derecede kullanıyordu sıkıntı yoktu. Fan montajını kontrol edebilirsiniz ve evde vantilatör varsa kasa kapağını yandan açıp tutun baya işe yarıyor. BİOS yüklemekte sıcaklıkları düşürüyor haberiniz olsun.

Fanı oturtmak için yaklaşık 30 dk uğraştık ve fanın doğru oturduğundan emini yeni bir fan alma konusunda bildiğiniz bir fan var mı linkini atabilir misiniz ve fan aldığımda sorunun ortadan kalkıcağından emin miyiz sonra fan elimde falan kalmasın.
Vantilatörümüz yok ama BIOS'u yükseltmeyi deneyebilirim aslında denemiştik BIOS'u yükseltmeyi hiçbir şey olmadan düz açılmıştı bilgisayar yükselttikmi yükseltmedikmi onu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı