Pentium G3258 Sistem Nasıldır?

Ajusshi

Kilopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Öncelikle Merhaba Tecnopat ailesi Kullandığım sistem eskidiği için yeni sistem toplamaya karar verdim Uygun Fiyatlı Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi Bölüm 1 - Technopat ve bu sistemi kurmaya karar verdim böyle bir sistemi kurmama Ön ayak oldukları için Recep BALTAŞ ve Ali GÜNGÖR `e teşekkür ederim fazla zamanınızı almadan sorularımı sorayım

1-Ram olarak G.Skill 4GB 1600 MHz DDR3 RAM x2 tercih edilmiş toplam olarak 4GB dimi ve ben bu ramlerin yerine 4 Gb DDR3 1600 Mhz HyperX Fury koysam sakıncası olur mu sormamın sebebi kasanın güç kaynağının 420 Watt olduğu için sistem etkilenir mi

2-SSD olarak sistemde Kingston SSDNow 300 V 240 GB 450 MB/s okuma ve yazma tercih edilmiş ben Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) tercih etsem kasa içerisinde güç kaynagı sisteme gerekli güçü sağlayabilir mi

3-ilk defa sistem toplayacağım ilk overclock deneyimim olacak overclock nedir sakıncaları nelerdir veya bu sisteme overclock yapmadan da kullanabilir miyim veya overclock ettikten sonra sürekli işlemci overclock hızında sabit olarak kalıyor mu (PC açıkken elektrik gitmesi vs ötürü)

Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim Recep BALTAŞ da yardımcı olabilirse konuyla ilgili sevinirim .

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi ilk sistem toplama deneyimim olacak uygun fiyata intel işlemcili sistem olarak bunu uygun gördüm Yinede teşekkür ederim ilgilendiğin için MaxweL.

1-Etkilenmez.
2-Gerekli güç sağlayabilir.
3-O.C korkma zor gibi gözükebilir fakat çok basittir.

1. ve 2. sorular için hiçbir sıkıntı olmaz... Emin ol ki neredeyse yok denecek kadar az güç çekeceklerdir. 3. Soru için üzgünüm mobildeyim :D Diğer arkadaşları bekle [emoji1] Çünkü açıklama yaparsam çok uzun olur.

1. ve 2. sorular için hiçbir sıkıntı olmaz... Emin ol ki neredeyse yok denecek kadar az güç çekeceklerdir. 3. Soru için üzgünüm mobildeyim :D Diğer arkadaşları bekle
emoji1.png
Çünkü açıklama yaparsam çok uzun olur.

Teşekkür ederim Uğur DÜNDAR.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı