Pentium G3258 tabanlı sistem toplama

MrDiabLoo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Recep abi ve Ali abinin topladıgı bılgısayardan alıp Ssd' yi çıkarıp ekran kartını r9 280x, r9 285 veya gtx 960 la değiştirmeyi planlıyorum. Amacım oyun oynamak ve ınternette dolaşmak render felan ugrasmıyorum. Oynadıgım oyunda low olsada yeter kasmadan fos düşmeden oynayan bır bılgısayar ıstıyorum. Bu bılgısayar bu oyunlara yeterlı mıdır ?

COD Ghost
Medal Of Honor Warfighter
Tarzı oyunlar indireceğim ve lowda oynayacagım.
Kac fps alırım, takılma falan olur mu, sıkıntı cıkarır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Low ayarda oynayacağım takılma olur mu? Sence sadece ssd'yi çıkarıp helede o yazdığın kartların sorun çıkarabileceğine ihtimal var mı?

1-Low ayarlarda oynayacaksan ssd'yi çıkartıp işlemciyi yükseltip gtx 750 ti ile devam edebilirsiniz.
2-OC yapacaksan ssd'yi çıkartıp kalan parayı işlemci soğutucusu ve ekran kartına ekleyebilirsin.
Recep ve Ali abinin topladığı sistemde ki ekran kartının(gtx 750ti) güç tüketimi ile r9 serisinin güç tüketimi arasında bayağı fark var. Güç kaynağınızı dikkatli seçerseniz sorun olmaz.

O ekran kartları ultra ayarlarda bile oldukça iyi fps verecektir, gönül rahatlığıyla alabilirsin.
Tabi bu arada bütçenize bağlı olarak 2 3 ay sonra belki yazın dolar düştüğünde 120'likte olsa bir ssd eklemenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı